Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nem túl kacifántosan leírni, de nem biztos, hogy sikerülni is fog.


Tavaly érettségiztem, de nem volt konkrét elképzelésem, hogy mit szeretnék tanulni és mivel szeretnék foglalkozni. Ötletem az volt nagyon sok, de nem tudtam, hogy melyik lenne a legjobb választás számomra. Végül kiválasztottam egy szakot (A), hiszen valamit muszáj volt és felvettek, elkezdtem, de rájöttem, hogy nem tetszik és emiatt fél év után ott is hagytam. Ekkor megint nagy dilemmában voltam, de jelentkeztem, felvettek egy másik szakra (B), amit most kezdtem el szeptemberben. Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem érdekel, mert igenis tetszik és nagyságrendekkel jobb döntés volt, mint az előző, ugyanakkor picit megbántam.


Azért választottam ezt a szakot(B), mert már régen felkeltette az érdeklődésemet, szerettem a kapcsolódó tantárgyakat és egyértelműnek tűnt, hogy ezt élvezni fogom. Ugyanakkor közben felismertem, hogy egy másik szak (C) is érdekelne és a nyílt napok alkalmával sokkal jobb benyomást tett rám, mint amin jelenleg tanulok. Sokáig a másik szak (C) volt az első helyen, majd az utolsó napokban megváltoztattam a sorrendet és a jelenlegi szakomat (B) tettem az első helyre. Biztosabbnak és kevésbé kockázatos választásnak tűnt, illetve a képzés helye is sokkal közelebb van. Ugyanakkor még mindig bennem van az az érzés, hogy a másik szak (C) talán valamivel jobban érdekelne és most is inkább olyan szabadon választható tárgyakat keresgéltem, amik valamennyire kapcsolódnak ahhoz a szakhoz. Még mindig nagyon vonz. Úgy érzem, hogy megbántam.


Alapvetően azt gondolom, hogy csak azt érdemes tanulni, ami ténylegesen érdekel is és, amivel célja van az embernek. Viszont ez már a második szak, amit elkezdek és semmi garancia nincsen, hogy ha váltok, akkor majd a harmadik már tényleg az igazi lesz és el is fogom végezni. Most az a tervem, hogy az első két félévet elvégzem ezen a szakon (igen, tudom, hogy így fogynak az állami féléveim), de közben jelenkezek a másikra és még eldöntöm, hogy hogyan tovább... vagy folytatom a jelenlegit vagy passziváltatok és elkezdem a másikat.


2018. szept. 10. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően ha elárulnád nekünk, mi a B meg a C szak, akkor máris tudnánk segíteni. Így csak annyir látunk, hogy kapkodsz.
2018. szept. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Anglisztika és Keleti nyelvek és kultúrák-arab. Ilyen szempontból mondjuk szerintem teljesen mindegy, ezért nem is írtam le. Mármint engem nem érdekel az, hogy melyikkel könnyebb elhelyezkedni vagy melyikkel lehet több pénzt keresni. Ha számomra ez lenne a fontos, akkor nem bölcsészkaron tanulok tovább, hanem műszakin vagy informatikán.
2018. szept. 10. 11:51
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok túl nagy ellentmondást, simán elfér egymás mellett ez a két szak. Annak idején mi is így jártunk, 2 vagy akár 3 szakra egyszerre, teljesen normális.


Próbálj meg angolon egy nagyon erős alaptudást felépíteni, utána vedd mellé az arabot és nyomd meg azt is. Teljesen jó párosítás.


Hol itt a kérdés?

2018. szept. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ott, hogy választanom kell a kettő közül, mert egyszerre nem tudom a kettőt. Vagy maradok itt az anglisztikán és befejezem, max. majd utána megcsinálom az arabot is. Vagy pedig abbahagyom az anglisztikát és elkezdem helyette az arabot.
2018. szept. 10. 12:55
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztika mellett nem tudod az arabot minornak?
2018. szept. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, mert ezen az egyetemen nincsen arab szak.
2018. szept. 10. 14:36
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Dehogynem tudod egyszerre a kettőt. Annak idején csak együtt lehetett őket csinálni, nem is lehetett csak keleti nyelvekre járni. Volt csoporttársam, aki angolra ÉS németre járt mellette (!) és volt aki még ennél is durvább párosításra.
2018. szept. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem a párosítással van baj, szinte bármit választhatsz minornak és ez a kettő nem is áll messze egymástól. Majd nekem is kell választanom egy specializációt vagy minort. A gond ott van, hogy egyedül az ELTE és a Pázmány rendelkezik arab szakkal, tehát egyedül ott tudsz arab szakon tanulni (minorként vagy főszakként mindegy). Én viszont egy másik egyetemen tanulok, tehát nálam nem opció az, hogy felveszem mellé az arabot. Minden nap óráim vannak és a távolság sem egy-két kilométer, szóval a levelezőt is elég nehéz lenne megoldani (bár az arabról egyébként is azt hallottam, hogy elég munkás szak és nagyon sok tanulást, gyakorlást igényel, szóval nem tudom, hogy mennyire lehetne egyáltalán együtt csinálni a kettőt).
2018. szept. 11. 18:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor a tanácsom a következő (és részben szakmabeliként írom ezt):


1/ Ne kapkodj! Ne hagyd ott az anglisztika szakot. ez a piacon az értékesebb / használhatóbb szak, legyen használható papír a kezedben!


2/ Ne hagyd ott az anglisztika szakot az arab szak kedvéért. Meg fogod bánni. Az arab szak nagyon érdekes, de nagyon kemény (tudtad egyébként, hogy az arab a világ egyik legnehezebb nyelve? A kínaival egy szintre sorolják, nehezebb mint a magyar!

[link] )


3/ Ha csak arabra járnál, akkor már azon gondolkodnál, mit tanulj még mellette amiből meg is lehet élni. Egyből egy gazdasági szakot indítványoznék mellette. Az angol mellett nincs ilyen kényszer, mert az angol mindig kínál lehetőséget, ha máshogy nem: magántanárként.


4/ Simán tudsz utána is járni arabra, max. mint angoltanár fogsz dolgozni pár évig. De ezt az egészet még mindenképpen gondold át, és még egyszer: ne kapkodj.

2018. szept. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!