Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » El tudok helyezkedni érettségi...

El tudok helyezkedni érettségivel?

Figyelt kérdés

Bocsi, ha nem ide illő kérdés.

Az lenne a kérdésem, hogy csak érettségivel (+ van 1 nyelvvizsgám) eltudnék helyezkedni?

Sajnos nem valószínű, hogy egyetemet el tudnék végezni.

Most készülök a 2. nyelvvizsgámra, érettségim 4-es 5-ös lett. Így el tudnék helyezkedni valahol?



2018. szept. 10. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, vannak állások, ahova elég középfokú végzettség. Bolti eladó, recepciós, ügyfélszolgálati munkatárs, értékesítő, stb. Keress rá profession.hu-n, hogy középiskolai végzettséggel milyen állások vannak, sokfélét fogsz találni. De ha szeretnéd azért az érettségi után továbbképezni magad, akkor vannak OKJ-k is, amik szintén adnak valamilyen szakmát.


Az a különbség, hogy egyetemi diplomával több helyre és jobb fizetésért tud az ember elhelyezkedni általában, illetve jobbak a karrierépítési lehetőségei.

2018. szept. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztosan találnál vele munkát, de érdemes lenne egy OKJ-s képzést is elvégezni olyan területen, ami érdekel. 4-es 5-ös érettségivel szerintem az egyetem is menne, de persze nem kell mindenkinek egyetemre menni.
2018. szept. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Engem a pedagógia érdekelt, de matekból sajnos nem vagyok valami jo, ezert nem birnam az egyetemet szerintem
2018. szept. 10. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szimpla érettségivel angoltanár vagyok. Igaz, nem Magyarországon. ...Illetve volt egy kis segítségem is.


Végezz el egy TEFL-t esetleg. Azzal jópár országban lehet angolt tanítani felsőfokú végzettség nélkül.


K. N.

2018. szept. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Errol nem is hallottam, mesélnél rola kicsit?
2018. szept. 10. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:
TOEFL egy nyelvvizsga , olyan mint az ECL vagy a Cambridge csak egy sokkal atfogobb kepet kapsz a nyelvtudásodról és nemzetközi szinten elismert (ezert nehezebb is) A kérdésre reagálva, igen , talász majd munkat, olyat, amihez nem kell végzettség. Ha valaki nem akar egyetemre menni , az sokkal jobban jár egy szakközéppel, ahol kitanul egy szakmát is. Az erettségi arra jó (meg a gimi) hogy rájöjj miben vagy jó, hol akarsz tovább tanulni , de semmilyen komolyabb tudast nem ad , csak belekóstolsz mindenbe :) amugy jobinfo .hu , proffesion .hu , de én ajanlanam, hogy végezz el vmi OKJt , akkor sokkal több a választék.
2018. okt. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6:

4-es vagyok.


Nem TOEFL-t írtam, hanem TEFL-t! Nem kell oda az az "O" betű! Nem ugyanaz!


#Kérdező:

Elnézést, nem láttam, hogy reagáltál, sok kérdésre válaszolok, hátrébb csúszott a listában.

TEFL: [link]


K. N.

2018. okt. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!