Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem értem a mérnöki fizikát,...

Nem értem a mérnöki fizikát, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok az egyetemen mérnökinfó államin, nulla fizikával és közép matek/infóval vettek fel, az első két nap nem volt olyan gáz, nem volt még matekom, se programozásom, de ma volt az első fizika előadásom és olyannyira nem bírtam, hogy az leírhatatlan. Egy szót nem értettem belőle. De amúgy nem csak én, kb senki akit kérdeztem. Elvileg ezek a vektormarhaságok középsulis téma volt de amikor gimiben vettük a vektorokat (ha vettük) akkor ezerszer egyszerűbben. Sajnos ahol én tanultam gimi, ott nem igazán volt fizikaóra, inkább szabadfoglalkozás volt, ha pedig dolgozatot kellett írni a látszat ledvéért azt legálisan kimásolhattuk a füzetből, de így is csak 4-es voltam. Szóval elég hülye vagyok xdddd És én hülye elfelejtettem jelentkezni a felzárkóztatóra :c szóval, mit ajánlotok, hogyan tanuljak?

2018. szept. 12. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyedül, annak semmi értelme nem lenne. Keress egy tanárt vagy egy tanfolyamot, aki/ami segít a középiskolai anyag pótlásában.
2018. szept. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálok keresni valakit :)
2018. szept. 12. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Majd belejössz!

Én sem nagyon értettem az elején, de én gépészmérnökire jártam/járok.

2018. szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Ne ess pánikba! Szerezd meg a könyvet és kezdd el tanulni az elejétől. Ha nagyon nem megy, keress magántanárt.
2018. szept. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az óra nem extra kis fős, tehát vannak legalább 25-30-an, beülhetsz rá, senkinek nem fog feltűnni, hogy ott vagy. Ha ez nem működik, keress magántanárt, rengetegen vállalnak kifejezetten ilyen felzárkóztató órákat.
2018. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha oda jársz, ahová gondolom, akkor itt a HVA tárgyról lehet szó (én is végigtoltam anno), amit Fizika 1. néven nyomnak és ami "picit" túl van a mérnöki fizikán. Túlzás nélkül állítható, hogy egy tömörített, villamosmérnöki tananyag, még a jelölésrendszerében is.


Nyugi, akkor se értenéd sokkal jobban, ha nem egy felelőtlen alak tanította volna neked a fizikát gimiben, bár valszeg könnyebb lenne. Köszönd meg neki utólag is, hogy kitolt veled, mert egyszerűbb volt munka helyett lébecolni neki, s benneteket is lébecolni hagyni....


A lényeg, ha tanárt keresel, akkor villamosmérnököt keress vagy ha mégis fizika vonalon keresgélsz, akkor olyat, aki legalább egyetemen tanít, mert egy átlagos - mondom, egy átlagos - középiskolai fizikatanár hozzá sem szagol ahhoz az anyaghoz. (Thevenin-Norton átalakítás, hálózatok komplex számítása, stb.)

2018. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!