Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vissza lehet fizetni az...

Vissza lehet fizetni az államilag támogatott féléveket, hogy drágább képzésre használjam fel az államilag finanszírozott éveket?

Figyelt kérdés
Eltöltöttem 3 félévet egy képzésben államilag támogatott finanszírozási formában, egy félév ára kb 300ezer ft volt. De újrafelvételiztem, és ezen a szakon már több mint 1 millió a a félév ára, itt is államilag támogatott képzésben veszek részt. Mivel elpazaroltam 3 félévet, már biztos hogy fizetnem kell ennek a képzésnek a végén. Visszafizethetem-e az előző képzésem féléveinek árát, hogy ne milliókat kelljen kajd fizetnem? Van erre jogi lehetőség?

2018. szept. 15. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2018. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
28%

Milyen szak kerül 1 millióba félévenként? :O


Egyébként a kérdésdre sajnos a válasz: nem.

2018. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi, fogorvosi, gyógyszerész képzések vannak 1 millió körül.


Amúgy nincs semmilyen jogi lehetőség, nem lehet visszafizetni, örökre elúsztak.


Viszont ha osztatlan szakra mész akkor 14 szemesztered van 12 helyett. Csak az ár miatt tippelem, hogy ilyesmi szakról lehet szó. Amúgy milliokat nem kell fizetned, orvosi esetén is "csak" 1 milliót kell mert annyival léped túl a keretet, minden más szak belefér még a tamogatott szemeszterekbe.

2018. szept. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Orvosi 1350000 ft/félévről volt szó
2018. szept. 16. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!