Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A mérnökinformatikus szakot,...

A mérnökinformatikus szakot, nem nézik le az egyetemen?

Figyelt kérdés

(vidéki egyetemeken)


Igazából azért feltételezem ezt ,mert elég alacsony pontszámmal belehetett jutni a szakra.


Pedig maga a szak elég nehéz és sokat kell tanulni :/



2018. szept. 19. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

akár igen, akár nem, nem mindegy, hogy ki mit néz le? :D


egyébként Budapesten az egyik legkeményebb szaknak tartják nagyjából az orvosi és a fizikus szakokkal egyetemben, bár szerintem nem biztos, hogy van annyira kemény...

2018. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azt én is hallottam,hogy Pesten az orvosi a mernokinfoval van egy szinten nehézségi szempontból. (Már ha össze lehet hasonlítani)


Viszont vidéken én úgy érzékelem,hogy lenézik ezt a szakot ..

2018. szept. 19. 12:33
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert most mit vársz, mit gondoljak arról, aki 280 ponttal jutott be az egyetemre? Nem csak a mérnökinfósokra gondolok, hanem mindenkire, aki így megy felsőoktatásra. Néhány szakra bekerülni is nehéz (az enyém is ilyen volt, ma már ez is minimumpontos), néhányra meg felvesznek mindenkit, ez pedig meglátszik a színvonalon is. Az egyetem oldaláról lószar teljesítmény, hogy felvesz 500 hallgatót, és akkor majd megbuktatja, így én is tudnék oktatást vezetni, nem kell hozzá semmi. Persze a diákok oldaláról is sántít a dolog, hogy bekerül 280 ponttal, és akkor csodálkozik, hogy nem megy.
2018. szept. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó ,ezzel egyetértek,viszont a szakon olyan is van akinek megy ,és így ezzel az általános lenezessel azokat is lenezitek.(holott szerintem ez egy nehéz szak azoknak is ,akik 400+ pontot írtak)
2018. szept. 19. 16:23
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Engem nemhogy azt nem érdekel, milyen szakos vagy, de ha nem ismerlek, odáig se jutunk el, hogy lenézzelek. Ha meg ismerlek, akkor tudom, hogy milyen vagy, ha tök hülye, akkor le foglak nézni, amúgy meg nem. Én BTK-s voltam, ami a szóbeszéd szerint néhányaknál már önmagában lenézésre méltó, de az életben nem éreztem, hogy bárki lenézett volna miatta, nem is érdekelt volna mondjuk. Szóval növessz szociális golyókat és foglalkozz a magad dolgával.
2018. szept. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem nézi le senki, és a jelentkezési követelmény sem ez miatt alacsony.

Az informatika egy olyan szakma ahol óriási a hiány, de egyszerre nehéz is, és minél kevesebbre próbálják tartani a pontokat, hogy minél többen jelentkezhessenek rá.


Illetve sokan nem tudnak 450 pontos érettségit írni, mert egyszerűen nem nekik való a magyar, töri vagy bármi amiből érettségiznek, de viszont van akinek az informatika könnyű mert olyan beállítottságú, és ugyan nincs olyan magas pontja, az infót kirázza a kisujjából.


Szóval nem is nehezítik a bejutást, hogy nagyobb hiányszakma legyen.

Az én érettségim se lett valami fényes, de látták, hogy egyedül infóból kitünő lettem, és felvettek. Ott is kitünő voltam 2 évig

2018. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!