Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A népegészségügyi ellenőr...

A népegészségügyi ellenőr szakirányhoz ugye nem kell biológia se kémia érettségi?

Figyelt kérdés
Néztem a pontkalkulátort és ott nem kérte ezeket. Közgázon vagyok,de ilyen irányban szeretnek tovább tanulni,viszont nem érettségizem se bioszból se kémiából. Attól meg jelentkezhetek erre a szakra? Mert elvileg nem kell oda egyik sem érettségiként
2018. szept. 19. 19:48
 1/5 anonim ***** válasza:
El kell keseritselek egeszsegtudomanyi karok is tele vannak termeszettudomanyos tárgyakkal. Van amelyiknel matek is van. Úgyhogy ne a felvételi követelményt nézd meg, hanem az órarendet. Az alap a sejtbiologia, szerves-szervetlen-biokémia.
2018. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Miért, szerinted mégis mi kell egy népegészségügyi ellenőrnek? Irodalom és történelem?
2018. szept. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szeretem a bioszt és jó is vagyok belőle,de az már nem férne bele a Közgáz érettségi mellett. Ahogy próbálgattam a kalkulátort,aránylag reális százalékokkal,ennél a szaknál nem írta ki,hogy kell biosz érettségi,mint pl egy magyar tanarnal viszont írta,hogy ebből és abból kell emelt érettségi vagy egyéb.
2018. szept. 19. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi tárgyakhoz nem feltétlenül szükséges, ahogy az emelt érettségi sem követelmény jelenleg ezen a szakon.

Biológiát, fizikát, informatikát, kémiát, magyar nyelvet és irodalmat, matematikát, ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyat (egészségügyi ismeretek), idegen nyelveket (angol, francia, latin, német, olasz, oros, spanyol), illetve szakmai előkészítő tárgyakat (egészségügyi alapismeretek, közgazdasági alapismeretek - elméleti/üzleti gazdaságtan) fogadnak el közép vagy emelt szinten.

Tehát a fentiek közül bármiből is érettségizel, az pontot jelent az érettségi tárgyaknál.

2018. szept. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#1 igazad van, de ezeket a tárgyakat egyetemen is meg lehet tanulni. Persze könnyebb biosszal, főleg emelt biosszal, de nem kötelező. A matek viszont tényleg nagy haszon, bár őszintén nem értem, mi a fenéért tanítanak mátrixot meg integrálást, deriválást. Kémia viszont felesleges is lenne, mert egyáltalán nem kell. 3.-ban van biokémia, de az is olyan, hogy inkább a biosz. De annak meg egyébként is a sejtbiosz az előfeltétele.
2019. dec. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!