Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állami ösztöndíj szerződés....

Állami ösztöndíj szerződés. Hogyan működik? Mit tehetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
2012-ben kezdtem az egyetemet. A beiratkozásnál aláíratták az állami ösztöndíj szerződést. Elvileg ugye ez arra szolgál, hogy az államilag támogatott rendszerben tanuló hallgatók maradjanak az országban a diploma megszerzése után, különben a képzés teljes költségét vissza kell téríteni az állam felé. Én ezt akkor boldogan aláírtam, egyrészt mert a családom anyagi okokból nem engedhette meg az önköltséges képzést, másrészt jó volt nekem úgy, nem terveztem költözni. Egy évvel később azonban megismerkedtem a barátommal, aki külföldi. Befejeztem az egyetemet, a mesterképzés is majdnem megvan már. Mesterképzés alatt dolgoztam folyamatosan. Az egyetem végeztével viszont össze szeretnénk költözni a barátommal. Már öt éve vagyunk együtt és fárasztó ingázni, szeretnénk közös életet. Én költöznék, mert neki már jó munkája, lakása van amit nem szívesen hagyna ott. Nyelvet jól beszélem, kaptam is már lehetőséget, de a záróvizsgáig nem szeretném elvállalni. Kérdésem az lenne, hogy mi lesz így az állami ösztöndíjszerződéssel, ha nem itthon folytatom majd a munkát? Itthon 2 évet dolgoztam végig. Hogy lesz ez? Jön egy számla az Oktatási Hivataltól? Hol tudnék szerintetek utánanézni ennek?

2018. szept. 21. 16:07
 1/1 anonim ***** válasza:

A képzést követően 20 éven belül kell ledolgozni a képzési időt. Tehát ettől még kiköltözhetsz.


(De ahogy tudom a képzés alatt folytatott munkaviszony nem számolódik bele.)

2018. szept. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!