Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mért hiszi ennyi BME-s, hogy...

Mért hiszi ennyi BME-s, hogy ők az Istenek?

Figyelt kérdés

Nem akarok nagyon vitát szülni, de épeszű magyarázatot nem találok rá. BME egy fővárosi erős és nehéz egyetem. Ezt nem tagadja senki. De valamiért egyesek meg vannak győződve, hogy ez a legnehezebb, ezt lehetetlen elvégezni bukás nélkül stb stb. Én is mérnökire járok, bár nem a BME-re. Egyes tárgyaknál több mint 60-70%os a bukási arány. Például analízisen tavaly ha emlékeim nem csalnak 70% körüli bukás volt, és hármas volt a legjobb jegy. BME-n is hasonlók vannak hallotam róla. De ezen az oldalon is, meg gyakorlatban is csomó olyat látni/hallani, hogy BME-s okoska meg van győződve abból kifojólag hogy ő oda jár, hogy sokkal jobb mint másik egyetem ugyan azon szakja.

Nem tudom a jogi hátterét, de feltételezem egyetemtől függetlenül egy gépészmérnöki szakon azért kb ugyan azt tanítják ugyanolyan elvárásokkal. De az az érdekes egyébként hogy ez a BME istenítés nálunk már gimiben is ment. Tehát osztálytársaim akik oda készültek szentül meg voltak győződve, hogy van a BME és van a többi selejt.

Miből ered ez, mi ennek az oka? (bocs a hibákért, de késő van, és nincs már energiám erre figyelni)



2018. szept. 22. 01:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Manapság olyan mérnök hiány van, hogy egyik cég sem válogat diplomák közül, örül ha talál jelentkezőt. Egyébként én pontszám alapján simán mehettem volna BME-re, de inkább elkerültem Pestet messziről. Gondolom evvel sokan vannak így, mármint, hogy megtehették volna, hogy oda mennek.
2018. szept. 23. 13:12
 12/15 anonim ***** válasza:
78%
#10, de a bolognai rendszer előtt a BME volt "az egyetem", a többi főiskola volt. Természetesen nem egy súlycsoport.
2018. szept. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Először is a BME Budán van, nem Pesten.

Másrészt nagyjából leírták már itt. A presztízse sokkal nagyobb. A vidéki egyetemek, ha megszakadnának se tudnának odavonzani annyi jóeszű gyereket, mint a BME. Illetve sokan az ország másik feléből sem fognak átmenni, akkor már inkább Budapestre mennek. És sokuk, ismét a presztízs miatt, akkor már a BME-t választja.

Én egyszer belenéztem egy Kandós órarendjébe, és hát sokkal szellősebb volt (1. félév). Meg egyszer egy előadás-diasorba, hát az vmi vicc, hogy milyen pontatlanságok voltak benne. És folytathatnám. Egy közeli ismerősöm Kandót végzett, csak nézett mikor meséltem, milyen feladataim voltak.

Vidéki egyetemekről hallottam jót is egyébként, ott is akadnak kitűnő oktatók, csak - mint mondtam - egy gyengébb felhozatallal találkoznak...

2018. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Illetve egy módon tudnának, ha az állam lecsökkentené a BME-s helyeket. Pl villamosmérnökit 500-ról 250-re. Így egy két jobb képességű, akik a felvételin nem értek el olyan sok pontot más egyetemekre kényszerülnének, emelve ott a színvonalat.
2018. szept. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%
Mert tényleg mi vagyunk az istenek, ne itt rinyálj ha nem vettek fel
2018. szept. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!