Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti szoktatok adni jegyzetet,...

Ti szoktatok adni jegyzetet, azoknak a szaktársaitoknak, akik nem járnak be az órákra?

Figyelt kérdés

Én mindig tök szívesen adtam kölcsön mindenkinek mindent pl. jegyzetet, házit, könyvet stb., bármit, amire éppen szüksége volt. Szeretek segíteni másokon. Valamint attól, hogy kölcsönadom a jegyzetemet, attól nekem semmivel sem lesz rosszabb, tehát nem veszítek vele semmit. Ugyanakkor megmondom őszintén, hogy mostanában elkezdett idegesíteni a kunyerálás és a kérdezgetés.... Egyrészt azért, mert én ezt valahol már túlzásnak tartom. Egyszer-kétszer rendben van, ha valaki kihagyja az órát és megkér valakit, hogy küldje el neki az anyagot stb., de rendszeresen szerintem már sok. Másrészt pedig nekem semmivel sem könnyebb reggel felkelnem, bemennem az órára és jegyzetelni, mint nekik. Én is jobban örülnék, ha sokáig aludhatnék, főleg, hogy az az egy órám van aznap, de attól még ott van az az előadás és be kell járnom, nem tudok vele mit csinálni.


Legszívesebben nem adnék nekik semmit, de nem akarok gonosz vagy bunkó lenni.


2018. szept. 22. 10:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak te adsz mindig, ők nem segítenek és egyre gyakrabban előfordul, akkor ne adj többet jegyzetet. Néha én is szoktam, utána segítenek is, de ha csak állandóan kérnének, egyre többször és utána nem viszonoznák, biztos nem adnék oda semmit. Ez nem bunkóság, mindenki saját magáért felelős.
2018. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hát én nem szoktam kérni, mert csak a sajátomat szeretem. Nekem a saját jegyzetem az érthető, logikus és abból tudok tanulni. Ezért is járok be minden órára. Szóval ilyen módon nem tudják viszonozni, mert nincsen rá szükségem.
2018. szept. 22. 10:15
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én csak attól, akivel jóban vagyok, akivel egy szót se beszéltem, de tudom, hogy mindig bejár az előadásokra, attól nem lenne pofám.
2018. szept. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan, hogy egy csoporttársammal költöztem egy albrletbe, pontosabban a szülei vették neki azt a lakást. Felettem járt 2 évfolyammal, de ugyanazok az órái voltak, mint nekem, mert folyton megbukott. Egész nap otthon kuksolt és filmezett az ágyba, én meg mindig elmentem reggel és este hazamentem, amikor meg folyon kérdezgette, hogy voltam-e bent órán, adjam oda neki a jegyzetet. Inkább letagadtam, hogy bementem órára, mint sem hogy odaadjam neki, én is feküdhettem volna ennyi erővel egész nap...


Egyébként csak annak adtam oda, akivel jóba voltam, vagy tudtam, hogy ő is adna fordított helyzetben. Katalógusra sok embert felírtam, az jól is jött, mikor viszonozni kellett.

2018. szept. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha jóban vagyok az illetővel, és tudom hogy egyébként odateszi magát, akkor igen. Egyébként soha senkinek semmit, aki lóg, hacsak nincsen köztünk valami csereüzlet.
2018. szept. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Olyanoknak adtam akik amúgy rendesen jártak órára, de 1-2 alkalommal nem tudtak jönni. Olyanoknak viszont nem akik az első hét kivételével órára se jártak.
2018. szept. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%

Egyetem alatt baromi sok jegyzetet készítettem, egy rakás tételsort kidolgoztam. Mindig bedobtam a közösbe, feltöltöttem az évfolyamcsoportba és bevittem a fénymásolóba is. Volt egy hasonló srác, ő is mindig mindent felpakolt. Sőt, volt egy olyan előadás, ami annyira retek volt, hogy 5 embernél több sosem ült bent előadáson, viszont az előadásanyagot meg kérték a vizsgán. Volt egy pár fős csapat, aki összebeszélt, felosztották, hogy ki melyik előadásra megy be és lefotózták a diákat. Hál' Istennek nálunk összetartás volt, nem az volt a cél, hogy minél jobban kitoljunk a másikkal.

Miért kellene irigynek lenni? A jegyzet nem elég, meg is kell tanulni, azt meg úgy sem fogok helyettük. Ráadásul rengeteget tanultam azzal, hogy kidolgoztam a tételeket.

2018. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyen abszolút nincsen, senki sem dob be semmit a közösbe, nincs is közös. Max. kölcsönadja annak, akivel jóban van és szüksége van rá vagy a kunyerálóknak... Nem akarok kitolni senkivel sem és egyáltalán nem érdekel, hogy ki hogyan milyen eredményt szerez, mert nem az én dolgom. Fikarcnyit sem foglalkoztat, hogy valaki a saját kemény erőfeszítéseinek köszönhetően szerez jó jegyet vagy más dolgozott helyette, esetleg csalt a teszteken, nem érdekel. Szimplán szerintem ez nagyon nem korrekt, amit csinálnak és zavar. Itt is vannak unalmas és hosszú előadások, amiket fáj végigülni, de nekem sem az volt az első gondolatom, hogy nem járok be és majd valakitől elkérem meg addig csesztetem, amíg külön el nem magyaráz nekem mindent... Engem ez a hozzáállás zavar. Ennyiből senkinek sem kellene bejárnia, mert mindenkinek rossz, unalmas, fárasztó, nyűg, de mégis bemegyünk és megcsináljuk.
2018. szept. 22. 12:23
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom eldönteni, hogy melyik a rosszabb és melyiket utálom jobban: azt, aki be sem jár órára, helyette kocsmázik egész nap, de közben jegyzeteket kunyerál, hogy legyen miből puskáznia a ZH-n, vagy a 12:08-as válaszóhoz hasonlókat, akik elvárják azt, hoy más odaadja a saját maga készített jegyzeteit, mert szerinte ez alap és ezt még hangoztatja is és neki áll feljebb, ha vki nem akar az ingyenélőknek segíteni.
2018. szept. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

" a 12:08-as válaszóhoz hasonlókat, akik elvárják azt, hoy más odaadja a saját maga készített jegyzeteit, mert szerinte ez alap és ezt még hangoztatja is és neki áll feljebb, ha vki nem akar az ingyenélőknek segíteni."


He? Olvasd már el a válaszom te észkombájn.


Mégis hogy sikerült azt kiolvasnod belőle, hogy ingyenélő vagyok és mástól kunyerálok jegyzetet, ráadásul nekem áll feljebb, ha nem adják oda?

2018. szept. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!