Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez ellen mit tudunk tenni?

Ez ellen mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy tegnap előtt a húgom sírva jött haza az iskolából. Nagyon megijedtem mert ő sosem szokott sírni,utoljára egy temetésen könnyezett. De pénteken szabályosan zokogva állított haza és el se akarta mondani mi a baja. Miután haza ért anya is mind a ketten bementünk hozzá a szobájába és kértük hogy mondja el mi a baja. Egy idő után egyből elmondta hogy az iskolába van pár tanár akik nem valami kedvesek vele. pl.

Matekon nem tudott valamit így a tanár az egész osztálya előtt gúnyolódott rajta. Hogy milyen hülye már,hogy járjon speciális suliba ha ekkora idióta.Stb.

Szintén matekon egyes lett a dolgozata ami miatt máris elkenődött mert egész hétvégén gyakorolt és én is elmagyaráztam neki,és segitettem is. A tanár meg üvöltözve mondott eléggé csúnyákat rá is,és az egész osztályra hisz mindenkinek kettes vagy egyes lett.

A biosz tanárja pedig konkrétan az egész osztály előtt megkérdezte tőle hogy tudja e ,mi az a panda.

És ami a legbosszantóbb: szegénynek így is borzasztó nagy hátránya van mert sajnos dadog és hiába jár orvoshoz már 4 éve semmit se javult a helyzet. És órán az osztály főnök kérte hogy olvasson fel valamit,ugye nagyon lassan és dadogva olvasta fel mire a tanár megállította és elmondott egy dadogós viccet ezzel szintén megalázva őt.

Én kiakadtam. Eddig matek és logikai versenyeket nyert,nagyon sok helyen 1 helyezett lett. Szóval semmi olyanról nincs szó hogy hülye lenne,sőt! Szerintem egy egész értelmes és okos lány. De mostmár teljesen kikészítette ez az iskola. A baj az hogy a közép suliig még van 2 éve mert most 7.-es így az se jó megoldás hogy megvárjuk amíg elballag. Ráadásul megkért minket hogy ne tegyünk panaszt az igazgatónál mert ő lenne anyuci pici lánya aki hisztizik ezekért,és csak jobban rászállnának. Ilyen helyzetben mit tudunk tenni? :(


2018. szept. 23. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Át kell iratni magántanulónak.

A betegsége miatt egyértelmű, hogy különleges bánásmódra van szüksége, amit egy 30 fős osztálynak történő oktatás keretében nem kaphat meg.

Nem tudom amúgy, miféle versenyt nyert, ha egyest ír a normál órán.

Valószinüleg rossz a tanulási módszere is. Matematikából nem elegendő a magolás, a megértésre kell koncentrálni.

Ha átíratjátok magántanulónak, akkor ezen lehet segíteni.

2018. szept. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A dadogás nem jár azzal hogy buta vagy értetlen lesz. Ez csak a beszédben gátolja és a matekot érintve egy éve még másik iskolába járt csak onnan elköltöztünk. Ott jól ment neki minden,de itt a matekkal nagyon megszívta. Bár szerintem az az idióta tanár már annyiszor mondta neki hogy hülye hogy elhitte és ez rendesen kihat a viselkedésére is.
2018. szept. 23. 13:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam hogy buta, hanem hogy ez egy betegség.

Mivel későn kezdtétek el az orvosi kezeltetést, ezért valószinüleg egész életében együtt kell majd élni vele.

Ha már kiskorban lett volna kezeltetve (logopédus) akkor most lehet jobb helyzetben lenne.


De mégegyszer mondom, a jelenlegi felállásban a leglogikusabb, ha magántanulónak iratjátok át. Nem tudom, mit nem lehet ezen megérteni.

2018. szept. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem későn kezdtük el járatni,sőt amint elkezdett dadogni anyáék máris kerestek neki orvost,szóval nem ezzel van a baj. És a magán tanár pedig jó ötlet,mert amúgy se egy társaság kedvelő de szerintem a szüleink ellenezni fogják. Bár biztos elmondom nekik hogy szerintem miért lenne jobb neki. De ők azon a véleményen vannak hogy amúgy is csak egy barátja van és hogyha nem kéne iskolába járnia ő nem is szocializálódna magától.
2018. szept. 23. 16:24
 5/5 anonim ***** válasza:

"De ők azon a véleményen vannak hogy amúgy is csak egy barátja van és hogyha nem kéne iskolába járnia ő nem is szocializálódna magától."


Ez a szocializálódás dolog szerintem nem igazán releváns. Mivel még általános iskolás, ennek szerepe elhanyagolható.

Egy általános iskolában a diákok érdeklődési köre egyébként is erősen divergáló tendenciát mutat.


Így nem hiszem, hogy hosszabb távon ennek jelentősége lenne. Majd általános után ha elmegy szakmát tanulni, ott más az ábra. Van közös érdeklődési terület, van hová becsatlakozni.


Egy szakközépiskolában (vagy újabban már szakgimnázimnak csúfolják, de az elnevezéseket hagyjuk inkább meg a politikai szekciónak) létezik az a közösség, ahol a diáktársak befogadó természetűek, és a tanári kar hozzáállása is megfelelő.


Megjegyzés: Én a magántanulónak való átiratást említettem, és ez nem ugyanaz, mint a magántanár. Ennek nézzetek utána bővebben.


Ha szülőket kell meggyőzni, akkor a magántanulás mellett néhány érv:


1. A betegség végetti egyéni tanulási lehetőség biztosítva van magántanulók számára.


2. Az oktatás egyedi körülmények között valósítható meg. (Ellenben pl. a 30 fős osztályok oktatási módszertanával).


3. Ha a húgodnak esetleg valamiben kiemelkedő képessége van, akkor magántanulóként ennek felismerése meglehetősen egyszerűbb feladat, és az ő számára is kedvező.


4. Már magántanulói státuszban is próbáljátok felderíteni azt, hogy mi az, ami felé érdeklődik. Ha valamilyen speciális terület felé való érdeklődési hajlam felfedezhető, akkor abba az irányba tereljétek. Bár igazából ez egy jó tanár feladatkörébe is hozzátartozik, hogy a megfelelő irányba orientálja a diákot.


Egyéb: Ha a válaszaim hasznosnak tűnnek, akkor ne felejts zöld kezet nyomni.

2018. szept. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!