Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki segítene megérteni ezt...

Valaki segítene megérteni ezt a matekpéldát? (függvény)

Figyelt kérdés

[link]


Köszönöm szépen!


2018. szept. 26. 07:56
 1/7 anonim ***** válasza:
használhatnál valami tisztességes képmegosztót, nekem be sem tölt.
2018. szept. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg másnak sem.
2018. szept. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]

nem tudom miért pont most... eddig mindig jó volt

2018. szept. 26. 09:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt tudjuk, hogy minden lineáris függvény megadható mx+b alakban, ahol m a meredekség. A meredekség azt mutatja meg, hogy ha x helyére 1-gyel nagyobb számot írunk, akkor mennyit változik a függvényérték. Például ha a függvényünk f(x)=6x-4 alakú, és ha beírjuk x helyére az 5-öt, aztán a 6-ot, akkor az eredménynek kapott számok között pont annyi lesz a különbség, mint amivel x be van szorozva, vagyis 6.

A feladatodban szerencsénk van, mivel pont ezt látjuk; beírták x helyére az 5-öt, aztán a 6-ot, és eredménynek 13-mat és 16-ot kaptak, tehát a meredekség 3, így a keresett függvény 3x+b alakban van megadva. A b értékét egyszerűen úgy számoljuk ki, hogy x helyére beírjuk akármelyik megadottat, ez most legyen az x=2, amikor is a függvényérték 4, tehát ezt kapjuk:


4=3*2+b, erre -2=b eredményt kapjuk, tehát a keresett függvény:

f(x)=3x-2

2018. szept. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a magyarázatod után is muszáj kérdeznem

4 = 3x - 2


ha x ugye 2, akkor 4 = 4

a 3x - 2 az olyan hogy -2-nél metszi az y-t és 3x-nél metszi a 0-át, de a 4-el milyen infót kapok meg?

2018. szept. 26. 11:06
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen egyébként!
2018. szept. 26. 11:06
 7/7 A kérdező kommentje:

hülyeséget írtam

azóta megértettem:)

2018. szept. 26. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!