Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van esélyem így tdk- zni vagy...

Van esélyem így tdk- zni vagy felejtős?

Figyelt kérdés
Fizikus hallgató vagyok, van egy tárgy amiért rajongók, jól megy...de ez napi szinten több óra munka eredménye. Elég sok szaktarsamnak kisujjból megy, kevesebbet kell készülniük rá. Szóval a lényeg az hogy van úgy esélyem tdk-zni, hogy nem vagyok zseni, nem vagyok átlag feletti képességű, de szorgalmas vagyok? Vagy ez kevés?

2018. szept. 27. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

NINCS!

Ha még a képzés kategóriát sem találod...

2018. szept. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ne hallgass arra, amit #1 mond, egyértelműen baromság.

A befektetett szorgalom nagyon sokat számít, és miközben majd csinálod a TDK-t sokat is tanulsz menet közben.


Kell egy szalonképes téma és egy jó konzulens, meg sok-sok szorgalom és idő.

Javaslom kezdd el minnél előbb, először szakirodalomkutatással kell kezdeni. Ha folyamatosan foglalkozol vele,és haladsz, akkor jövő ősszel már elő is adhatod. De majd a konzulens amúgy is orientálni fog a megfelelő irányba. Jó munkát hozzá!

2018. szept. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"A befektetett szorgalom nagyon sokat számít"

Na, ezt mondtam én is.

És, ha valaki csak úgy odahányja a kérdést az első helyre, amit talál - az a NULLA szorgalom jele!

2018. szept. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönjük Emese, tényleg a kategória a legfontosabb.


Ne másokhoz hasonlítsd magad. Csak mert nekik jobban megy a tárgy, egyáltalán nem biztos, hogy jobb dolgozatot/munkát készítenének. Nekem sok tárgy van, ami jól megy, de éppen ezért nem is foglalkoznék vele sokat: már tudom, nem vonz igazán, nem tudnék érdekes/új dolgot kihozni belőle. A TDK nem egyszerű dolog, így sokat számít, hogy végig legyen kedved csinálni azt a dolgot. Ha netán lassabban haladsz, majd leadod jövőre, ezen nem fog múlni. A TDK fő célja amúgy is a kutakodás, önbizalomszerzés stb., amit ha belekezdesz, már egyből megkapsz, eredménytől függetlenül. Ha valóban érdekel a téma, jó konzulenst találsz, hasznos a dolog stb., akkor nem fog gondot okozni, mennyi időt vesz el, és mennyire nehéz, a szorgalom idő közben is megjöhet.

2018. okt. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Most látom csak, a többi üzenet dátuma nem mostani. Át lett helyezve a kérdés?
2018. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!