Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így érvényes a bérletem vagy nem?

Így érvényes a bérletem vagy nem?

Figyelt kérdés

Most nyáron végeztem a technikusimmal és elkezdtem dolgozni Pesten de mivel okt. 31-ig ervenyes a diakom igy javasoltak a pultokban (metro/busz) hogy vegyem meg diakkal mert akkor ervenyes lesz egesz honapra. Haza menet az ellenor lecseszett hogy miert nincs nalam iskolalatogatasi meg hogy amugy se valthattam volna meg a berletet mert hogy en Sopronba jarok (jartam) suliba es en Balassagyarmaton lakok.

Termeszetesen kovetkezo honaptol allja a munkahelyem a munkasberlet 86%-at majd 100%-at fel ev utan csak most kezdek ott.



2018. okt. 1. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
14%
Nem vagy már diák.. Mi a kérdés?
2018. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a diákom akkor is érvényes okt. 31-ig.
2018. okt. 1. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Az egy dolog... Tényleg ennyire nehéz felfogni hogy már nem vagy jogosult a használatára?
2018. okt. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
De 31.éig még jogosult. Ettől függetlenűl kell valami papír ami igazolja is a jogviszonyt.
2018. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A tanulói jogviszonyt a buszon nem kell igazolnod (nem kérhet ilyet az ellenőr szabályosan), a diákigazolványod lejártáig igénybeveheted a kedvezményt. Azonban tanulói bérletet csak a lakóhelyed és az iskolád között vehetsz, vagyis Balassagyarmattól Sopronig kellett volna venned diákbérletet, így sajnos nem érvényes a bérleted. Október 31-ig diákjeggyel tudsz utazni, de diákbérlettel nem tudsz szabályosan utazni ezen a viszonylaton.
2018. okt. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor minek adtak ki 2 helyen is a berletet es mondtak hogy hasznalhatom igy?
2018. okt. 2. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!