Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségire mennyi a felkészül...

Érettségire mennyi a felkészülési idő?

Figyelt kérdés
12.-es vagyok, érettségi előtt állok. Mindig is kitűnő/jeles tanuló voltam, de parázok rendesen… Kezdjek már most jobban készülni érettségire, hogy ne legyen baj? Mennyi idő az, ami optimális? Minél előbb, annál jobb?

2018. okt. 4. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Hát én törire meg maygyar csak a szóbeli részre tanultam. Töri asszem 89% magyar 86%. Úgy rendesen az emeltes tantárgyakra készültem rá. De azt sem ilyenkor kezdtem, bár ugye soha nem árt a gyakorlás. Ha parázol akkor készüljél most, és megnyugszol :D
2018. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
23%
Én hallottam olyat, hogy valaki pl 1 v 2 hónappal előbb el kezdett készülni, és itt kiakadt, hogy már amit egy hónappal ezelelőtt megtanult, arra már nem emlékszik. Viszont, ha kitűnő tanuló vagy, akkor jól fog az agyad. Szal lehet neked tovább megmarad, meg ha pl rendszeresen újra és újra átnézed; és lehet, hogy az csak felelevenítés lesz neked akkor, nem pedig újramegtanulás, bár én nem értek hozzá. Meg mellette még kell tanulni, a mostani , akutális dolgozataidra is; és hogy azok a jegyek se veszítsenek az érettségire való párhuzamos készülés mellett az értékükből. Tehát a többi jegyed rovására ne menjen.
2018. okt. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
12 év. :)
2018. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát ja...
2018. okt. 6. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Kitűnő/jeles voltam én is, márciustól kezdve csináltam naponta-kétnaponta feladatsorokat.

Írásbelik: német E 87, magyar 96, töri 86, matek 84, angol E 78.

Szóbelire pedig szépen fokozatosan tanultam, utolsó 1 hétben pedig nagyon intenzíven, német emelt max pontos, angol emelt 25/30, többi közepen pedig szintén max. :)


Előbb ne tanulj. Max nézegesd a feladatsorokat most, hogy ismerkedj a típusokkal, amiket tudsz, esetleg oldd meg. Én annak a híve vagyok, hogy vizsga előtt pár hónappal szépen lassan tanulok, előtte két-3 héttel pedig nagyon intenzíven. :D

2018. okt. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak, sokat segített, és gratulálok neki! ;)
2018. okt. 14. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!