Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működnek az Egyetemi...

Nacui kérdése:

Hogyan működnek az Egyetemi kollégiumok?

Figyelt kérdés

Főként az általános "életre" lennék kíváncsi.

1. Mennyibe kerül kb a koli (Nyíregyházára jelentkezem egyébként)

2. Van e étkeztetés, ha igen mennyiért? (Középiskolaiba pl csak a kaját kellett fizetni a kolit nem)

3. Mennyire szabad a kijárás? Gondolok itt az esti szórakozásra, meg van e szabva meddig lehetsz kolin kívül?

4. Bent lehet e maradni hétvégén? (Főként családi okok miatt jó lenne)

Válaszokat előre is köszönöm.


2018. okt. 18. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Fuh, hát én miskolcon voltam kolis, de általánosságban véve olyan 8-40 ezer között mozog a havi koli díja. Általában azért államilag támogatott szakok hallgatóinak olcsóbb kategória.

2. Egyetemi koliban már inkább a saját konyha vagy közös konyha a kaja forrás, de egyeteme válogatja, hogy van e saját menzája.

3. Nem középiskolai kollégium, felnőttek laknak egy helyen, nincs már "kijárási tilalom", max a szobatársadat vagy szinteden lakókat zavarhatod ha hajnali 3-kor részegen állítasz vissza.

4. Egész hónapra fizetsz, van olyan aki csak ünnepekkor megy haza, szóval persze bent lehet maradni.

2018. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. kb 10-20 ezer

2. Általában nincs menza, de az egyetem környékén 100% hogy van valami kifőzde.

3. Akkor méssz amikor akarsz. Bár van olyan kollégium (egyetemi!) ahogy 0:00-6:00 között nem mehetsz ki/be.

De az esetek nagyrészében bármikor járkálhatsz, senkitől nem kell engedélyt kérni.

4. Bent.

2018. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanács, ha lassan egyetemre fogsz menni: tanulj meg önállóan keresni.

Koli honlapja:

[link]

Szerintem ha itt szétnézel, minden kérdésedre megtalálod a választ.

Ha megtanulsz önállósodni, akkor nem kell másokra hagyatkoznod, arra várnod, hogy más segítsen. Nem szégyen a segítségkérés, de olyan kérdéseknél, amiknél ha kicsit utánakeresel a válasznak, felesleges és időpocséklás (x idő múlva érkezik válasz, te még később nézed meg... Ha meg rákeresel, akkor ott a konkrét válasz).

Tényleg nem kioktatásnak szántam a dolgot, csak ha már van egy konkrét egyetem/kollégium tervben, akkor szerintem az a logikus, ha az ember rögtön rákeres, és megnézi, mi-merre van, mert lehet, itt gyakorin sose kapnál olyan választ, ami 100%-ban fedi a valóságot, mert mondjuk nincs NYE-s kollégista a gyakorin, vagy nem látja a kérdést, stb. Aztán a többiek írnak más kolikról, vagy amit más koliknál tapasztaltak, aztán lehet, az NYE koli teljesen máshogy csinál valamit.

2018. okt. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!