Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyek a legkevésbé matekos...

Melyek a legkevésbé matekos szakok, amelyek jó elhelyezkedési lehetőségeket kínálnak?

Figyelt kérdés

A jog és az orvosi kivételével.

Beszélek pár nyelven (felsőfokon három, középfokon kettő) és jó lenne olyan szakot választani, ahol ezeket is tudnám hasznosítani. Gimiben minden tárgyból 5-ös voltam, elég sok pontom lett, szóval szerintem bárhova felvennének, de mivel egyelőre nem tudom, mit is szeretnék, jelenleg egy tanfolyamra járok (az turisztikai jellegű). Egyedül képleteket magolni, egyenletek felett ülni, céltalan és felesleges dolgokat számolgatni nem szeretnék, ezért olyan szakok érdekelnének, ahol nem fogok ilyesmikkel találkozni.


Ötletek esetleg? Előre is köszönöm! :)


2018. okt. 27. 03:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
32%
:D
2018. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
11%
Közmunkás
2018. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
33%
Matek a legtöbb szakra kell, ami nem bölcsész szak. Legyél magántanár, tarts órákat nyelvből. Nem tudom, hogy erre mit lehet mondani.
2018. okt. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Ha csak az elhelyezkedés számít, akkor tanári.

Államtudományi talán még.

De hidd el, akik ilyen matekosabb szakon vannak, azoknak ez nem "felesleges képlet". Pl. egy gépészmérnök napi szinten használja a vektorokat,másodfokú egyenleteket és az integrálást, deriválást mert ez a munkának a kelléke.

2018. okt. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Könyvtár és/vagy kommunikáció.
2018. okt. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Menj nemzetközi tanulmányokra. Vagy valamelyik nyelv szakra és legyél nyelvész.
2018. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nyelvből már most is szoktam órákat tartani, de emellett igénylem, hogy tanuljak valamit az egyetemen. Csak lehetőleg olyat szeretnék, amit élveznék is - és ahogy nézem, az említett mérnöki pl. nem ilyen lenne. Matek tagozatos voltam amúgy, szóval az alapom megvan hozzá, mégis távol állnak tőlem ezek a dolgok, így pár éven belül biztosan elhagynám a pályát. Tanárnak meg a sokkal gyengébb képességű osztálytársaim mentek el, plusz én magamban nem is érzem az elhivatottságot a szakma iránt, nem akarom gyerekek fegyelmezésével gyötörni magam. Az meg gondolom nem kívánság kérdése, hogy valami elit iskolába rakjanak.
2018. okt. 27. 11:28
 8/12 A kérdező kommentje:
A nemzetközi tanulmányok érdekelne, de pl. ez az oldal telis tele van az ócsárlásával (igaz, mindezt 90%-ban olyan helyesírással tették, hogy nem tudom, érdemes-e komolyan venni). A nyelvszakokkal meg csak annyi a gondom, hogy azok a szakok, amelyekre szívesen mennék, mert érdekel az ország és a kultúra is (pl. orosz, kínai), azokon kezdő szintről indul a nyelvoktatás, én meg már beszélem. Öt nyelv mellé pedig nem tudom, elkezdjek-e valami még újabbat, pl. arab vagy ilyesmi.
2018. okt. 27. 11:34
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi gazdálkodás? Gazdasági szak úgyhogy valamennyire matekos, de nem vészes, jól el lehet vele helyezkedni és kell is ehhez a nyelvtudás.
2018. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Átgondolom, köszönöm szépen! :) Bár ahogy hirtelen rákerestem a kérdések között, ezt is lehúzták már jópáran. :/
2018. okt. 28. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!