Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mondánatok véleményt a debrece...

VASSZAKÁLL kérdése:

Mondánatok véleményt a debreceni Bethlen Gábor szakgimnáziumról?

Figyelt kérdés
Gondolkozok, hogy hova menjek és a Betlhen is szóba jönne nekem
2018. nov. 2. 23:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondhattom,hogy nem olyan jó iskola mint amilyenek mondják. Évről évre romlik az iskola színvonala. Nem tudom melyik szak érdekelne, de a Bethlenben már csak a nyelvoktatás az ami említésre méltó (de ez is csak akkor ha kéttannyelvűre mész, és szerencséd lesz és jó tanárt kapsz). Tény, hogy van pár jó tanár (elég kevés) aki próbál érdekes órákat tartani,de nem tud a technikai felszereltség miatt. A diákság nagy része se vevő rá, pedig tényleg lenne pár jó óra. És mostmár csak az van,hogy ha beiratkozzol és netán időközben meggondolnád magad és nem közgazdasággal akarsz foglalkozni akkor nem sok lehetőséged van más szakirányba átmenni. A közösség meg teljesen megoszló. Ha szerencséd van olyan osztályközösséged lesz ami tényleg nagyon jó és szeretni fogod vagy nagyon rossz lesz és semmit nem tudtok együtt csinálni...
2018. nov. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, sokat segítettél
2018. nov. 8. 16:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Szintén tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó iskola. A tanárok jelentős része diákcentrikus, megértő. Persze vannak olyanok,akik nem, de szerintem ilyen minden iskolában előfordul. Szerintem az oktatás színvonala is elég jó, nagyon jól oktatják a szakmai tárgyakat és a nyelveket. A közösség az valóban változó, de ha megtalálod a saját baráti körödet, akkor jól fogod érezni magad.
2018. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha megengeded, - szerény, 6 éve tartó -Bethlenes pályafutásomból tapasztalva, elmondanám, hogy ez az iskola egy remek, magas színvonalú intézmény. A tanárok nagyon kedvesek, az órák érdekesek, a diákságon belül pedig biztosan találsz magadnak barátokat, mert sokféle diák megfordul itt. A tananyag elsőnek nehéznek tűnik, de valójában ha megragad a közgazdaságtan, a pénzügy, adó, vagy estleg a számvitel, nagyon egyszerű dolgod lesz. A tanórák érdekesek, az anyag jól felépített, egymásra épül, éppen ezért ha egy rész kimarad, lemaradhatsz. Azok, akiknek rossz véleményük van az iskoláról, és tapasztalatból beszélnek, sok esetben a saját lustaságuk miatt nem haladnak a tananyaggal. Persze, ha nem érdekel a köugazdaságtan, nem feltétlen ez a legjobb választás. Ha később jössz erre rá, még mindig bekerülhetsz más egyetemekre is, nem kell feltétlen a gtk-n kikötnöd. Sok barátom btk-n tanul, nyelveket, vagy éppen tanárin. Ha azonban érdekel a közgazdaságtan, elvégezheted az okj-kat, amik szintén nagyon jók, gazdasági egyetemre is mehetsz, ahol az elején hatalmas előnnyel indulsz, sokat nem kell tanulnod eleinte, pláne ha elvégzel egy okj-t is.

Én mindenképpen azt tanácsolnám, hogy fontold meg, hogy idejössz 😊

2018. dec. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!