Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Többi lent

Mit csináljak? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!! Tippeket, tanácsokat szeretnék kérni, ugyanis, teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit szeretnék csinálni. Sokáig orvosi pályára készültem, de már ebben sem vagyok biztos.

(Rosszindulatú kommenteket nem szeretnék, tisztában vagyok vele, hogy nem ismertek, honnan tudnátok, csupán tanácsokat, tippeket várok elsősorban azoktól, akik hasonló cipőben járnak/jártak, jöhet privátban is, ti mikor jöttetek rá stb.) Köszönöm szépen!:)


2018. nov. 7. 10:15
 1/4 anonim válasza:
Tanár, ügyvéd, biológus, gyógyszerész, boimérnök, jogász
2018. nov. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt hogy te mit akarsz csinálni, neked kell tudnod. Az érdeklődésedből és a lehetőségeidből indulj ki.
2018. nov. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a pályaválasztás bizonyos mértékig mindig egyfajta ismeretlenbe ugrás, még azoknak is, akiknek határozott elképzelésük van. Sosem tudhatod biztosan, hogy mi az, ami majd valóban neked való lesz. Én a helyedben azt kérdezném meg magamtól, hogy mi az, amiért nem vagy biztos már az orvosi pályában. Valami félelem okoz kétségeket? Konkrétan micsoda? Mi az, ami eredetileg az orvosi pálya felé vonzott? Írd le magadnak listába. Utána pedig keress olyan szakmákat, amelyek ennek a listának megfelelnek. Ha tanácstalan vagy, vannak szakmák, ahol szakmán belül is sok irányba el lehet menni, így végül is nem annyira súlyos a mostani döntésed. Az orvosi pálya egyébként épp azok közé sorolható, ahol nagyon sok irányba el lehet menni: teljesen más egy szemész feladata, mint egy radiológusé, egy pszichiáteré vagy egy baleseti sebészé. A pszichológus is ilyen, hiszen mást csinál egy klinikai pszichológus és nagyon mást egy reklámpszichológus. Hasonló a helyzet a mérnöki pályák többségével is: van, aki üzemben vagy építkezéseken felügyeli a munkásokat, míg van, aki egy irodában rajzolgat vagy beszerzéseket intéz egy számítógép előtt. Ha tehát teljesen tanácstalan vagy, legjobb ilyen "nyitott kimenetű" szakot választani, mint például az általános orvos, pszichológia, gazdálkodás és menedzsment, bármilyen mérnök vagy mérnök menedzser, jogász, esetleg természettudományos alapképzések (kémia, biológia). Ha reál tárgyakból (ezen belül matematikából is) jó vagy, akkor leginkább valamilyen mérnöki szakot (gépész-, villamos-, építő- bio-, vegyészmérnök); ha pedig inkább humán területek vonzanak, akkor a pszichológiát ajánlanám ezek közül. Ha a biológia okozta eredetileg az orvosi pálya iránti érdeklődésedet, életképes opció lehet még megcsinálni a kertészmérnök alapképzést, majd ha tetszik, erre épülően a növényorvosi mesterképzést.
2018. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a hosszú választ!!! :)
2018. nov. 8. 19:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!