Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egyetemen megszüntetem a...

Ha egyetemen megszüntetem a jogviszonyomat, utána egy év múlva lehet ugyanoda, ugyanarra a szakra felvételizni? És lehet megbukni szinte mindenből és köv. Félévet halasztani?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre hülyeségnek hangzik, de ennek a húzásomnak az az oka, hogy félév közepén halasztanék most egészségügyi okok miatt, de az állapotom nem olyan súlyos, hogy engedélyezzék, viszont nem tudok mellette eleget tanulni, és kibukok, ha nem lépek. Mi legyen?

A lehetőség: kijelentkezek és újrafelvételizek

B lehetőség: megbukok a legtöbb tárgyból, következő félévben halasztok, utána innen folytatom. Viszont nem tudom, hogy akkor nem-e rúgnak ki a kevés (14-16) kredit és alacsony átlag miatt.



2018. nov. 8. 19:29
 1/1 anonim ***** válasza:

A opció: nincs semmi ellene, nyugodtan megteheted, csak fölösleges.

B opció: alacsony kreditért (ha nem teljesíted a minimum kredit határt), kivághatnak, igen. De nem kell mindenből bukni, elég egy olyan, ami csúszótárgy. De vigyázni kell vele, mert egyeteme és kara válogatja, mennyi bukást és újrafelvételt engedélyeznek (nekünk a nem csúszó tárgyakból 10 félév alatt 3 engedélyezett).


Viszont szerintem kevered a dolgokat. Halasztani lehet, ha aktívról passzívra váltod a hallgatói jogviszonyodat, amit a jelentkezéskor kell, minden szemeszter előtt. Félév közben nagyon ritkán engedélyeznek ilyet, de mint ahogy olvasom már próbáltad. Bírd ki a félévet, járj be a katalógusos órákra (mert ha ott is megvan egy bizonyos hiányzás, nem engednek vizsgázni), próbáld megoldani a kettest, az nem nehéz, főleg ha bejársz gyakorlatokra, szemináriumokra, és ne aktiváld a következő félévet. That's the best you can do.


Jobbulást, remélem nincs akkora nagy probléma :)

2018. nov. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!