Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tanuljak még, hogy esélyem...

Mit tanuljak még, hogy esélyem legyen programozóként elhelyezkedni a közeljövőben?

Figyelt kérdés

Eredetileg bölcsész vagyok, csak a hobbim a programozás, nem csinálok nagy dolgokat, csak játszottam vele.

Java nyelvet tanultam, egy kis Pythont, valamint a HTML, CSS alapokat néztem meg, nem gond pl. egy weboldalt megcsinálni, de pl. SQL-ből csak az alapokat tudom.


Beszélek angolul és németül felsőfokon, ez utóbbit pár éve nem használom, de vissza tudom hozni, ha akarom. Ezenkívül társalgási szinten olaszul is tudok.


Mit tanuljak és hol, hogy el tudjak helyezkedni programozóként? Mit néznek a felvételkor? Néha azt olvasom, hogy fontos a diploma, néha azt, hogy nem, csak a tudás számít. Hogyan tudom felmérni, hogy mikor vagyok megfelelő egy állást megpályázni?


Jah, még talán annyi, hogy már nem vagyok a huszas éveimben,30 feletti vagyok. Ez mennyire hátrány?



2018. nov. 9. 14:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapvetően elég jónak lenned abban, amit csinálsz. Én bizonyos okok miatt nem tudtam elvégezni a fősulit sem, aztán mégis 10 éve programozóként dolgozom.



De azt is látni kell, hogy a nagyobb cégeknél rutinból úgy írják ki az állásajánlatot, hogy „felsőfokú végzettség, kommunikációképes angol nyelvtudás”, ha kell, ha nem. Aztán meg hajlamosak ragaszkodni mindehhez. Ilyen cégeknél hátrányban leszel, ha nem végzed el az egyetemet. Viszont ahol a papírt tekintik fontosnak, ott te is papír leszel. Ahol a tudásodra kíváncsiak, ott ember leszel. Lehet, hogy kevésbé jól fizető állást fogsz csak találni, de más területen meg lehet, hogy jobban jársz.

Összességében egy egy olyan szakma ahol a papír mit sem ér. Mert oké, hogy valaki programozó, de milyen nyelven? Milyen rendszerben járatos? Milyen speciális szakterületen van gyakorlata? Mert pl. ugye nem mindegy, hogy Java-ban adatbázis kezelő rendszerek építésében van gyakorlatod, vagy mondjuk 3D-s játékok készítésében. Persze mindenbe bele lehet rázódni, de összességében a programozó túl tág kategória. Viszont a diploma megszerzése más készségek és ismeretek meglétét igazolja, ezért lehet, hogy valahol fontosnak fogják tartani. (Hogy pl. legyen némi fogalmad a közgazdaságtanról is, a matekhoz is, fizikához is, vagy akár valamilyen társadalomtudományhoz is. Nem kell szakembernek lenned, csak legyen egy komplexebb rálátásod a világra.)Persze, lehet azt mondani, hogy a diploma mit sem ér, de azért jelentősen meglátszik az embereken, hogy ki az aki kapott valamilyen alaptudást és ki az, aki magától, könyvekből tanult. Az egyetemeken NEM programozni tanítanak meg (sokan ezt nem értik meg), hanem adnak egy olyan alapot, amire az ember magától tud megfelelően építkezni. Bárki tanulhat magától is természetesen, de ezekben az esetekben szinte biztos, hogy nagyobb, esetleg később elég fontos területek kimaradnak, amik miatt sokat szívhat. Egy átfogó alaptudásra mindenképpen szükség van ahhoz, hogy az ember tudjon érvényesülni a piacon, ezt pedig egy rendes képzés tudja megadni. Az kijelenteni, hogy a diploma semmit sem ér kicsit meredek. (Igen, van pár diploma ami nem sokat, de azért egy normális ELTE, BME, SZTE és még pár intézményből szerzett azért elég jó kiindulási alap.)


Minden nyelvnek vannak előnyei és hátrányai tájékozódj ezekről és válaszd ki az igényeidnek megfelelőt. Nincs jobb meg rosszabb programozási nyelv. Valószínűleg az összes egyetemen C-vel kezdik az oktatást, nem kötelező, de célszerű is azzal kezdeni, mert könnyen meg lehet érteni belőle az alapokat(így a pascallal is és ha már ismered a pascalt a C gyorsan menni fog). Utána általában c++-t oktatnak(amivel jól hozzálehet tenni eddigi ismereteidhez az objektum orientáltságot). Ezután c# vagy java ezek felügyelt környezetek olyan alkalmazások készítésére jók amelyeknél a futási idő nem annyira számít viszont az alkalmazásfejlesztésben rengeteget lehet spórolni. Egyetemeken ezek a fő irányvonalak emelett minden bizonnyal fogsz tanulni assemblyt is.

2018. nov. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!