Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » B-s forgalmi vizsgán mire...

B-s forgalmi vizsgán mire figyeljek nagyon? (Dunaújváros)

Figyelt kérdés

Hétfőn 2-kor megyek vizsgázni Dunaújvárosba. Kíváncsi vagyok a tanácsaitokra, hogy ti min és hol buktatok meg, mire érdemes jobban odafigyelni ott.


Mások tanácsait is várom, nem feltétlenül csak az újvárosiakét. Köszi!


2018. nov. 15. 11:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Dunaújban is ugyanúgy be kell tartani a kreszt mintha Sopronban vezetnél vagy Békéscsabán. Ne válts sávot záróvonalon és zebra előtt, add meg az elsőbbséget ahol kell, ne kanyarodj balra ahol balra kanyarodni tilos tábla van, és még lehetne sorolni napestig, de a szituációtól függ.
2018. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabb az, hogy a sebességhatár 50, de ez nem azt jelenti, hogy annyival kell menned. Nyugodtan menj lassan (de azért ne 2-vel, olyan 20-30-cal), mérd fel az utat, és aszerint vezesd az autót.
2018. nov. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyirányú utcában ha azt mondják, hogy kanyarodj balra, akkor a kocsival húzodj az út bal szélére amennyire csak tudsz, egyből ahogy mondják, hogy majd kanyardodj mert ha ezt elmulasztod, egyből buktatnak.


Ha bekanyarodsz valamerre, és a gyalogos arra megy el, ahol bekanyarodsz add meg neki mindenképpen az elsőbbséget, még ha úgy is látszik, hogy megvárja, hogy elmenj. Te csak állj meg és várd míg nem mondja a vizsgabiztos/oktató, hogy a gyalogos lemondott az elsőbbségéről menj nyugodtan vagy a gyalogos egyértelmű jelzést nem tett, hogy lemond az elsőbbségéről.


Sebességhatárt mindig tartsd be, inkább mrnj kicsivel kevesebbel az előírtnál, de kicsivel többel semmiképp sem.


Ha zebra közelében van egy gyalogos, akkor is mindenképp állj meg, amíg meg nem bizonyosodsz róla, hogy nem akar átmenni.


A kereszteződésben lévő kanyarodási szabályokat, elsőbbségadási szabályokat ismételd át (elsőbbségi sorrend->egyenes, jobbra, balra).


Kb ennyi szerintem. Én elsőre átmentem a forgalmi vizsgán.

2018. nov. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!