Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Keresztféléves képzésen...

Keresztféléves képzésen nehezebb kapcsolatokat kialakítani? (többi lent)

Figyelt kérdés
Úgy hozta a sors, hogy keresztfélévben kezdem el a három éves egyetemi tanulmányaimat. Nehezebb lesz így bekerülni az iskola "vérkeringésébe", hogy nincsen gólyatábor, és nincsenek gólya programok mint a szeptemberi képzéseknél? Létszámban aránylag mennyivel leszünk kevesebben?

2018. nov. 17. 09:58
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát ez valószínűleg nagyon egyetemfüggő. Ahol én tanulok kisebb egyetem, itt pl. a keresztfélévesek ugyanazt tanulják első szemeszterben mint akik ősszel kezdtek a 2. szemeszterben, szóval így lényegében összecsúsznak az évfolyamok és így is a szakmai órákon kb 10-15 ember van csak. Alig néhány óra van ami egy másik szakkal közös, ott is kb 30-an vagyunk csak. Mivel sok a gyakorlati óra és a közösen megoldandó esettanulmányok eléggé rá is kényszerítenek, hogy a szaktársakkal összeismerkedjünk. Nagyobb egyetemeken gondolom azért többen vannak, de nálunk kb 300 alapszakos nappali gólya szokott lenni az egész GTK-n.


Mivel vannak akik más egyetemről jöttek reghéten volt valamennyi gólyaprogram. HÖK szervezett pár tájékoztató előadást meg egy egyetem túrát és utána estére az egyik nagyobb kocsmaszerűségben tartottak egy ismerkedős bulit. Nem olyan volt mint ami a gólyatáborban szokás hogy csoportos versenyek meg hasonlók, ahol együtt kell dolgozni, hanem inkább ivós játékok voltak, leálltak beszélgetni emberekkel, bemutattak egymásnak olyanokat akiket hasonlónak gondoltak vagy éppen elkezdték mondani a magukét egy nagyobb asztalnál és aki akart csatlakozhatott és aztán ment a sztorizás. Én mondjuk ezt jobban is élveztem, mint az alapszakos gólyabulit. Valamint az egyik szaktársam kitalálta, hogy üljünk össze megismerkedni, szóval páran elvoltunk egyet közösen kávézni is. Úgyhogy végeredményben az egyetem működését és a szaktársakat meg lehetett ismerni így is. Ha a vérkeringés alatt nagyobb ismeretségi körre gondolsz pl alapszakosokkal is ismerkednél akkor még valamilyen egyetemi szervezethez is csatlakozhatsz. Én alapszakon csináltam ezt, hogy többféle szakról/karról ismerjek meg embereket.

2018. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!