Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rendesen megtanuln...

Hogy tudnám rendesen megtanulni a tananyagot? Sos

Figyelt kérdés
Általában ha haza érek,eszem,adok magamnak 1 órát relaxálni viszont utánna muszáj tanulnom. Már a buszon is iszonyatosan fáradt vagyok és amikor elkezdek tanulni képtelen vagyok megtanulni az elméletet mert egyszerűen annyira álmos vagyok hogy nem bírok koncentrálni.Tanulom az anyagot pl.2 órát(5 perces szünetekkel) és otthon vissza tudom nagyjából mondani,viszont a dogáim mindig 1 2 vagy 3 lesz.Nem fekszem le későn és nagyon zavar hogy ennyire nem tudok tanulni..eddig nem volt ilyen probléma most gimi 4.ben kezdődött. Elég messze tanulok és ha nulladikom van akkor az 5.25ös busszal kell suliba mennem. Nagyon durván kimerült vagyok ilyenkor és nem megy a fejembe a tananyag:(

2018. nov. 29. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a "deep learning" (szójáték!) vált be.



1/ Az anyagot nem "olvasgatom", hanem egyből tanulom.


2/ Fogok egy sárga kiemelőfilcet (-ceruzát), és kiemelem a lényeget. De hogy?! Úgy, hogy a kiemelt sárga részek mindig értelmes mondatokat alkossanak, azaz a szöveget meghúzom/rövidítem.


3/ A jobb memorizálás kedvéért a fogalmakat és nagyon fontos téziseket más színnel (kék/zöld) emelem ki.


4/ Digitális könyveket ugyanígy (iPaden, PDF Expert programmal), de sok könyvet megrendelek papírkönyvben is, és onnan tanulom. (Könnyebb lapozgatni és emiatt a vizuális memóriában jobban megmarad.)


5/ A fogalmaknak egyenként utánanézek min. a Wikipedián. Ha jó a Wiki cikk, kinyomtatom azt is és megtanulom.


6/ Utána már csak a sárgákat olvasom vissza.


7/ Időnként jegyzeteket is készítek min. a margóra, néha az iPad jegyzet programjába vagy akár papír füzetbe ceruzával.

2018. nov. 30. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy eleget alszol? Ha tényleg lealszod a szükséges 8-9-10 órákat, akkor nem kéne összezuhannod a fáradságtól, amint hazaérsz.

Esetleg próbálkozz kávéval vagy teával, hátha az segít.

2018. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Próbálom betartani a 7 órás alvást de nem mindíg sikerül:(
2018. dec. 2. 22:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát a 7 óra nem valami sok, bár ez egyéntől függ. Szerintem 8 óra mindenképp kéne, mondjuk nekem valamikor az is kevés.
2018. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!