Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leírnátok nekem, hogy hogyan...

Leírnátok nekem, hogy hogyan is működik az érettségi?

Figyelt kérdés

Tehát itt gondolok arra, hogy pl. Történelemből megírtam egy 2-re az írásbelit, attól még mennem kell szóbelizni? És a többire is kíváncsi vagyok.

Nektek hogy sikerült, és mi volt benne nehéz és könnyű?

Persze értem, hogy könnyű, ha tanulsz, de azért jobb tudni a "gyakori" kérdéseket. Előre is köszi!



2018. dec. 2. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

5 tantárgyból kell kötelezően érettségit tenned ahhoz, hogy a bizonyítványt megkapd; történelem, matematika, magyar (nyelv és irodalom egyben), egy szabadon választott nyelv és egy szabadon választott tantárgy (ami lehet egy másik nyelv is).

A matematikát leszámítva mindegyik érettségi tárgy "kétfordulós"; az első írásbeli, a másik szóbeli. Mindkettőn külön-külön el kell érned legalább 12,5%-ot ahhoz, hogy értékelhető legyen a vizsgád, tehát például hiába írod meg hibátlanra a magyart, ha nem mész el szóbelizni, vagy csak 10%-ot érsz el, az bukásnak minősül.

Középszinten matematikából csak írásbeli van, amennyiben eléred a 25%-ot. Ha ez nem sikerül, de a fent említett 12,5% megvan, akkor abból szóbelizned is kell, és ugyanúgy, mint általában, itt is el kell érned a 25%-ot az egész vizsgára tekintve.

Írásbelire az egész országban ugyanazt a feladatsort kapja mindenki, szóbelin pedig a tanárod által összeválogatott tételsorból fogsz egyet húzni, és abból kell felelned. Természetesen a tételsort mindenki megkapja még év közben, így azokat kidolgozhatja és tanulhat belőle.

Nagy vonalakban ennyit érdemes tudnod az érettségiről, minden másra fény fog derülni akkor, hogyha már közeledsz hozzá.

2018. dec. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első pontosan elmondta, de én még kitérnék az emeltre, mert az kimaradt. Emelt szintűből nem fogsz kapni tételt, csak témaköröket (én így voltam), ami annyira nem rossz. Az egy másik iskolában zajlik, ha olyan a tantárgy, akkor lehet másik városban is. Szóbelizned is a másik iskolában kell, ahol nem lesznek ott a tanáraid. Emelten könnyebb elérni az ötöst, értem ezt úgy, hogy az ötös "százaléka" alacsonyabb, 65, de azért dolgozni is kell. Az emeltből plusz pont jön ugye.

Izgulni nem kell. Engem is megijesztett, de csak azert, mert ünneplő, meg nagy szigor, de nehézségre nem vészes, elsősorban a közép. Az később volt, addigra belerázódtam. :)

2018. dec. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*az emeltem az később volt, addigra belerázòdtam
2018. dec. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért is kérdeztem, mert most vagyok 9.-es, kereskedelmi marketinget tanulok. Nagyon félek tőle, plusz ugye még szakmai is lesz. 😅
2018. dec. 27. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!