Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Logopédusok! Tudnátok válaszol...

Logopédusok! Tudnátok válaszolni pár kérdésre?

Figyelt kérdés
Logopédus szakirányon tanulok az ELTE-n, az lenne a kérdésem, hogy milyenek a diploma megszerzése után a kilátások? Ki mit csinál pontosan a munkája során? Meg lehet élni belőle? Érdemes esetleg mesterképzést is elvégezni vagy felesleges?

2018. dec. 5. 22:14
 1/5 anonim válasza:
100%
Bár én nem vagyok logopédus, de járunk egyhez nyelvlökéses nyelés terápiára. Fél óra (igen, 30 perc) 4500 Ft nála...és fullig van a naptára, két hónapot vártunk, mire felszabadult egy időpontja a fiam számára. Tudomásom szerint béreli a szobát, ahol tartja a foglalkozásokat, nem tudom, hogy mennyiért. Ezt a terápiát csak kevés logopédus végzi (pedig nagyvárosban, megyeszékhelyen lakunk, de alig találtam valakit, aki konkrétan ezzel is foglalkozik). Laikusként ennyit tudok mondani.
2018. dec. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Egy logopédus ismerősöm prostituàltként kereste a kenyerét már az egyetem alatt is, és utána is ezt folytatta.
2018. dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm szépen a választ!

Másodikhoz nem tudok mit hozzáfűzni, olyan logopédus érdekel, aki a szakterületén belül tevékenykedik...

Jöhetnek még válaszok, akár olyanoktól is, akiknek valakije logopédushoz jár, hasznosnak ítélik-e, milyen óraszámban foglalkozik az adott személlyel, stb. :)

2018. dec. 6. 00:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy szükség van logopédusokra, és kevés is van belőlük, biztosan lesz munkád szerintem :)

Bár én nem logopédusnak tanulok, de még a félév eleje felé említette az egyik tanárunk, hogy mekkora hiány van logopédusokból.

Sajnos én is csak ennyit tudtam most segíteni.

Esetleg kereshetsz a lakhelyed közelében logopédust, és felhívhatod, hogy a munkájával kapcsolatban szeretnél beszélni, én úgy gondolom, hogy biztos szívesen segítene. Vagy ha van olyan tanárod, aki nagyon segítőkész, ő is biztosan válaszol a kérdésekre :)

2018. dec. 6. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a mester szakot nem érdemes elvégezni - szakmailag nem ad semmi pluszt. Kollégáim elvégezték, de csak szidták.


Amíg gyakornok az ember, közalkalmazottként egy teljes állásból megélni csak szűkösen lehet (szerintem a fővárosban még úgy sem), még nehezebben, ha egyedül vagy. Amellett mindenképpen érdemes magánokat vállalni. Később - közalkalmazotti státuszban gondolkodva - Pedagógus 1. fokozatban valamivel jobb a fizu, de azért az sem a luxus kategória.

Magánlogopédusként szakmai etika kérdése (is),de egyénfüggő, hogy ki mit vállal, mennyiért.


Amire érdemes számítani - és félretenni -, azok a tanfolyamok. Ahhoz, hogy igazán jól végezhesd a munkádat logopédusként, ahhoz rengeteg külön tanfolyamot kell(ene) elvégezned, mert a suli a legszükségesebb alapokon kívül nem sokat ad. Annyi rengeteg fontos tudnivaló van még, amire szükség van, hogy csuda. A tanfolyamok költségét általában az közalkalmazott fizeti - kevés munkahely járul hozzá a költségeihez.


A munkaköröd - még mindig közalkalmazottként számítva - nagyon változatos és változó is lehet egyben, intézménytől függően. Legmostohább helyzetben az utazólogopédusok vannak, mert az intézmények között vándorolva kell egy-két órát tartaniuk, gyakran terem nélkül, és az összes felszerelést,amit használni szeretne, vinnie kell magával. Ha fix intézményben tudsz elhelyezkedni, pláne státuszban, akkor realtíve jól jársz, bár minden munkahelynek meg lehetnek a nehézségei.


A fősuli/egyetem nem igazán készít fel a való világra, de bele lehet rázódni...

2018. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!