Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A plágiumszűrő ebben az...

A plágiumszűrő ebben az esetben a korábbi szakdolgozatomat is kidobná?

Figyelt kérdés

Egy szemináriumi dolgozatomat kb. teljes egészében abból a témából írom, mint korábban az alapszakos szakdolgozatomat (most mesteren vagyok). Ha a tanár ellenőrizni szeretné a tartalom eredetiségét, akkor rábukkanthat a korábbi szakdolgozatomra? Az alapszakomat másik egyetemen végeztem, nem ott, ahol most vagyok.


Előre is köszönöm!


2018. dec. 8. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok annyira jártas a témában, de ha elég furcsa lenne, ha a saját munkád "lemásolása" plágium lenne.
2018. dec. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy fegyelmit ezért nem kapnék, de mégsem szeretném ha az adott tanár rájönne, és esetleg megbántódna vagy megharagudna, amiért "át akartam verni".

Az lenne a legtisztább, ha írnék valami újat, de sajnos teljesen szétcsúsztam az utóbbi hetekben, így már időhiány miatt ez biztosan nem fog menni. :(

2018. dec. 8. 14:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


A saját munkádat felhasználhatod. Nekem cikkem volt már, mikor az MSc dolgozatot írtam, és többmondatos, szó szerinti részletek szerepelnek a dolgozatban. Nyilván megtalálja a legegyszerűbb plágiumkereső is, de saját (akár többszerzős) cikknél nem baj. Eleve ott is volt a dolgozat végén a saját cikkem, mint hivatkozás :-) Még növeli is a dolgozatbeli eredmények értékét, hogy publikálva van. A szakdolgozat ilyen szempontból nem előny, de nem is hátrány.

2018. dec. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


A szakdolgozatom tudtommal nincs feltöltve sehova. A plágiumkereső így is megtalálná?

2018. dec. 8. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell plagizalni, es akkor meg van oldva a problema. Termeszetesen felhasznalhatod a korabbi munkaidat,"önhivatkozásnak" hivjak ezt a muveletet. Ugyanugy lehivatkozod mint barmilyen mas anyagot. Ha nem igy teszed, akkor termeszetesen siman megtalalhatjak es akkor nalunk (ELTE-re jartam), ebbol is ugyanolyan fegyelmi eljaras lenne mint barmely mas plagizalas ugyeben.
2018. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hivatkozz magadra!

Teljesen szabályos és nem lesz baj.

2018. dec. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy mi akadályoz meg abban, hogy a témádat kibővítsd / hasonló témából írj, azaz, hogy írj egy szakdolgozatot?
2018. dec. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A szakdolgozatom egy részletét szeretném beadni, amelyen csak minimális változtatásokat eszközöltem. Ha magamat hivatkoznám, akkor kb. az egészet kellene.
2018. dec. 8. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!