Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek Web Designer?...

Hogyan lehetek Web Designer? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Kerestem az interneten olyan szakmákat amiket érettségi után választhatnék és ekkor találtam rá erre a Web Designer dologra aki a Web oldalak kinézetét készíti el. Utánna néztem, de erre nem találtam semmi féle iskolát vagy OKJ ahol ezt lehetne tanulni csak internetes tanfolyamokat. Szóval három kérdésem is lenne először, hogy hol lehet ilyen szakmát tanulni, másodszor ezt irodába vagy szabadúszóként lehet dolgozni harmadszor pedig, hogy meg lehet élni belőle?


L/16



2018. dec. 16. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Sajnos Magyarországon nincsenek szétszedve az informatikai ágak egyetemen, így helyettük csak "általános" informatika van, ahol részben tanulsz webfejlesztést/design-t, és ha jól tudom az utolsó évben pedig tudsz arra szakosodni, vagy magad fejleszted a kapott alap tudásodra építve. Szóval ha egyetem is szóba jöhet, valószínű ez lenne a legegyenesebb módszer hogy web designer lehess. 4 egyetemi képzés van informatikában csak, mérnökinfó, proginfó, gazdinfó, üzemmérnök. Talán a gazdinfót leszámítva a többiben több a web-es dolog, bár az üzemmérnöki az még nem teljesen konkrét, kicsit másabb mint a többi szintje.

Egyetemektől is függ hogy mérnökinfó/proginfó közül melyik szakon, vagy melyik egyetemen mennyi tárgyad van ami arra épül ami te is szeretnél lenni, szóval ezután alaposan körbe kell nézni mi hogyan.


Ha egyetem nem játszik, akkor vannak az OKJ képzések, ha jól tudom a webmester és a webprogramozó, és talán az utóbbi közelebb van. Habár szerintem az OKJ felesleges és időpazarlás. Annyit nem tanulsz ott amennyit kéne, cserébe drága és alulmaradsz az egyetemet végzett társaidnál a munkáltató szemében.

2018. dec. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Engem is érdekel ez a szakma, nem tudom te hogy állsz anyagilag, de a Metropolitan egyetemen van ilyen szak hogy media design asszem az a neve, csak az 530k/félév és 6 féléves. Tehát kell hozzá pénz. Amit még találtam az a MOME egyetem, ahol webdesign vagy mediadesign néven van már nem emlékszem, azt hiszem az is fizetős, de ahoz árat nem találtam, így abban nem vagyok biztos, viszont kell hozzá valamiféle előismeret, mivel van bemeneti mérés. Ha rákeresel meg tudod nézni milyen. Most így reggel hirtelen ennyi ugrik be😅
2018. dec. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat szívem szerint egyetemre mennék, de ezek tényleg nagyon drága dolgok. Most kereshet e találtam olyat, hogy el lehet menni gyakornoknak. Szerintetek ha mondjuk gyakornokoskodnék akkor ez egy jó döntés vagy teljesen fölösleges?
2018. dec. 17. 06:47
 4/9 anonim ***** válasza:

Gyakornoknak általában olyat keresnek, akiknek folyamatban vannak az egyetemi tanulmányaik.

Néhány éve én is hasonlóban gondolkoztam, mint te. Igazából két lehetőséged van, amit az előző két válaszoló el is mondott. El kell döntened, hogy inkább a művészeti, vagy az informatikai része érdekel.

Szerintem egy informatikai szak elvégzése hasznosabb lehet, mivel a cégeknél általában a design elkészítése is a webfejlesztő feladata, nem vesznek fel külön embert csak arra.

2018. dec. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

Én most hagyom ott az infó szakot egyetemen. Amikor te mennél majd egyetemre, már kell majd nyelvvizsga és emelt érettségi is a jelentkezéshez. De még ha ezeken túl is jutsz, olyan nehéz a matek, hogy majd csak pislogsz, mert semmit nem fogsz érteni belőle. 3-as átlag kell, hogy ne rakjanak fizetősre (300 000 ft/félév és általában 6-7 féléves a képzés+még jó pár ha megbuksz valamiből). Nem is beszélve az egyéb olyan tárgyakról, aminek köze nincs ahhoz, ami érdekel Téged, és még 2-est is rohadt nehéz megszerezni. Ha a vizsgátató tanárnak épp havi baja van, vagy nem vagy szimpatikus neki tudhatod te 100%-osan bármelyik anyagot, megbuktál.


Szóval egyetemet nem javaslom. Frontend fejlesztésnek hívják, amivel foglalkozni szeretnél. Ehhez ráadásul egyáltalán nem kell diploma. Felesleges szenvedés és idő/pénz pazarlás lenne. Egy webfejlesztős okj-n megtanítják az alapokat, Udemy-ről hozzátanulsz néhány kurzust, és már megetsz is dolgozni. Az infós munkák nagy része egyébként nem igényel diplomát. Hiába mondja itt sok ember a gyakorikérdéseken, hogy csak diplomával érvényesülsz és az OKJ nem ér semmit az hazudik vagy egyáltalán nem ért hozzá. Igen ha csak az OKJ-n megszerzett tudásoddal szeretnél elhelyezkedni, az tényleg kevés, de ha kiegészíted otthoni tanulással, hobbiprojektekkel, akkor ugyanúgy simán találsz állást. De ez a diplomára is érvényes. Ha csak az egyetemen megszerzett tudásoddal akarsz elhelyezkedni, akkor még az 1.körös "selejtezőn" se jutsz át az állásinterjún.

Én jelenleg freelancerként dolgozom itthonról külföldi munkaadóknak (szintén fejlesztést, programozást), diploma nélkül, és nettó 300 körül keresek. A legnagyobb hazugság amivel szembesültem, hogy egyetem kell a boldoguláshoz. Szerencsére nem hallgattam azokra a gyökerekre, akik akár itt a gyakorikérdéseken próbálták ezt velem elhitetni, és nekem lett igazam :)

2018. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
A nettó 300 természetesen nettó 300 000 ft/hónap nem pedig 300ft/óra :D
2018. dec. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! A kettes válaszoló voltam, engem is ez a szakma érdekelne, és most megerősítettél abban, hogy én egyetemre emiatt nem megyek. Viszont tudsz ajánlani színvonalas okj képzést amivel utána tudok dolgozni? És nem horror az ára:D más témában van ami érdekel egyetem, csak azzal nehezebb elhelyezkedni viszont tényleg nagyon érdekel, és nem bírom elengedni (elte keleti nyelvek és kultúrák koreai szak) és arra gondoltam előbb akkor letudnám ezt az okjt meg ami szükséges ehez hogy tudjak dolgozni, és akkor utána mennék erre az egyetemre, mert amellett amúgy is szerettem volna dolgozni. (Bocsi kérdező hogy itt magamról dumálok😂❤)
2018. dec. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem baj legalább én is meg tudok többet. 😁👍
2018. dec. 17. 22:41
 9/9 anonim ***** válasza:

OKJ 25 éves korig ingyenes. A Petrik Lajos Szakgimnáziumot ajánlom, esetleg a Neumann János Szakgimnáziumot.


Mellé végezzétek ezt el:

[link]


És csináljatok saját projecteket, amiket be tudtok mutatni állásinterjúkon.

2018. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!