Hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az orvosit Debrecenben,és nemsokára vizsgázok biofizikából és kémiából,de nagyon meg vagyok ijedve,nem tudom,hogy néz ki egy vizsga.

Esetleg valaki pár mondatot tudna írni:a tetelekrol(hogy kapjuk meg),tanarokrol stb.?


2018. dec. 17. 14:57
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ha nem is orvosi, de általában a vizsgák menete a következő.


Tanárok kiadják a tételeket, ez lehet nyomtatott, de talán pdf is.


Van kiadott vizsgakövetelmény és leírás is. Abban van mit csinálhatsz és mit nem a vizsgán, pl puskázás és elküldenek. Ilyenek. Benne van mi milyen pontszámot jelent maximum, és a pontszámítás módja is. Vagy mit vihetsz be vizsgára. Olyan ismertető féle.


Valószínűleg külön lesz a szóbeli és írásbeli.


Vizsganapon oda kell menni, nyilván előbb a megadott helyre.


Az ajtó előtt ott van mindenki és kb 5 emberenként lehet bemenni.


Bementek és amikor jeleznek leültök és mondják a feladatot. Kaptok papírt és a szóbelinél van egy meghatározott felkészülési idő, kb 15-30 perc. Addig jegyzetelsz a szóbelire, hogy mikről akarsz beszélni. Ezt mérik és szólnak amikor mehetsz. Fogod a jegyzetedet és rá rá nézve mondod a dolgokat. Erre is van egy max idő. Ha túl sokat beszélsz szólnak, hogy elég.


Ha kész vagy általában ki kell menni.


A szóbeli és írásbeli is ilyen, de szóbelire megint más max idő áll rendelkezésre. Mondják hogy indul és jelzik ha vége. Akkor ha szigorúak már az is érvényteleníthet, ha még befejezed az írt mondatot, mert vége az időnek és toll azonnal letesz.


A menetét is lehet tanár előre elmondja és lehet kérdezni, de kb ilyenek.


Az eredményhirdetés több idő is lehet, ezért pár nap is eltelhet és értesítenek mikor megvannak.


Na így valahogy. Szólj ha valami még érdekel és ha tudok válaszolok.

2018. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Annyi a gond,hogy kémiából nincs tételsor,és azt sem tudom,mennyire normálisak,mennyire szivatnak,mennyire mélyen mennek bele a dolgokba

2018. dec. 17. 15:47
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
Akkor is meg van a téma adva, vagy az a tananyag rész amitől ameddig kell készülni. Vagy ennek kérdezz utána osztálytársaktól meg tanártól.
2018. dec. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Teljes általános,szerves,bioszerves és bioszervetlen kémia a tananyag :D

Ennyit mondtak

2018. dec. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!