Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A Kármán Tódor kollégiumba és...

A Kármán Tódor kollégiumba és a Vásárhelyi Pál kollégiumba, kb milyen tanulmányi átlaggal lehet bekerülni tavaszi félévre?

Figyelt kérdés
(nekem a vizsgáktól függően min. 3-as, max 3.5ös áltagom lesz, gólyaként ez duplázódik, ha jól tudom)

2018. dec. 18. 02:50
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

Vásárhelyibe elég lehet. Kármánba nem túl esélyes...

De nem leszel hosszú életű a bme-n ha magadtól nem sikerült visszanézni a korábbi évek ponthatárait

2018. dec. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Egyrészt nem az átlag számít, hanem a KKI.


Másrészt nem duplázódik gólyáknak a KKI. A felsőbbéveseknek az utolsó két félév KKI-jának nézik az átlagát, a gólyáknak pedig az első félév KKI-ját (nekik nem is tudnának mást nézni)


Harmadrészt, 3.5-ös KKI simán elég a Kármánhoz is tavasszal. Ősszel már necces lenne.

2018. dec. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy értettem, hogy duplázódik, hogy az első féléves számít (mintha az lett volna az utolsó két félévben).


Első kérdező, remélem te egy hosszú életű bme-s vagy, mert én tényleg sehol nem találtam azokat a ponthatárokat. Tudsz valami linket küldeni hogy hol keressem?


És egyébként a KKI az megegyezik a tanulmányi átlagommal ha minden tárgyam megvan, nem? Mert akkor a teljesített kredit/felvett kredit amivel szorozni kell az 1.

2018. dec. 18. 12:22
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Csak akkor egyezik meg, ha 30 kreditet vettél fel a félévben és minden tárgyad megvan.


Ha 30-nál kevesebb kreditet vettél fel (ne tegyél ilyet) , akkor a KKI-d minden esetben alacsonyabb lesz mint az átlagod.


Ha 30-nál több kreditet vettél fel, akkor ha minden tárgyad megvan, akkor a KKI-d magasabb mint az átlagod. Ha nincs meg minden tárgyad, akkor rendszerint alacsonyabb.


A KKI képletét pedig rosszul tudod:

[link]

2018. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

A kki sem ment, de tessék...

[link]


Nézd vissza a korábbi évek eredményeit

2018. dec. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Korábbi évek ponthatárai (KKI-ban, a Kármánba):


2017/2018. tavasz: 3.385

2016/2017. tavasz: 2.8125

2015/2016. tavasz: 3.15

2014/2015. tavasz: 2.55


Szóval nem egészen értem, miért lettem lepontozva, miközben minden állításom igaz volt...

2018. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A képletet egy egyetemi tájékoztató órán kivetített diáról szedtem, rip. Köszönöm az eligazítást :)
2018. dec. 19. 13:33
 8/8 anonim ***** válasza:

"A képletet egy egyetemi tájékoztató órán kivetített diáról szedtem"


Akkor elnézted, hogy mennyivel osztják el. Mindig 30 kredittel osztják el, ha KKI-t számolnak, nem felvett kreditjeid számával.

2018. dec. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!