Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes olyan tantárgyat...

Érdemes olyan tantárgyat választanod az érettséginél amivel nem akarsz foglalkozni a jövőben?

Figyelt kérdés

Érettséginél azt lehet, vagy azt érdemes ha egy olyan tantárgyat választasz, amivel az élet további részében nem akarsz foglalkozni, de csak azért választod mert mondjuk neked az könnyű?

Mert pl. a tesi tanárom ugye tesiből érettségizett és ő ezt hasznát vette.

De ha nem tesiből érettségizik, hanem másból akkor nem lehet testnevelő tanár?

Nem vagyok még képben ezekben a dolgokban, szeretném a segitségeteket kérni.



2018. dec. 19. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha például óvónő szeretnél lenni, akkor oda mehetsz magyar+nyelvvel, ötödiknek pedig választhatsz, amit akarsz. Lehet ez földrajz, informatika, kémia.

De ha mondjuk informatikus szeretnél lenni, akkor ne válassz földrajzot, mert úgy nem vesznek fel az egyetemre.

Erdemss

2018. dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*Érdemes egyébként olyat választani ötödiknek, még ha nincs is rá szükség ahhoz, hogy felvegyenek, aminek később hasznát veszed.

De nem muszáj. Olyanból is érettségizhetsz, amit szeretsz, ha felvesznek úgy is az általad választott egyetemre.

2018. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze. Ha teljesen mindegy, hogy mit választasz a választott ötödik tárgynak, mert az alap kötelező tárgyakkal is felvesznek az aott szakra, akkor szerintem is azt kell választanod, amelyik a számodra legkönnyebb. Én pl. ugyanezen okból választottam az infót.


Viszont, ha te tudod, hogy pl. tesi tanár akarsz lenni, akkor ahhoz kell a tesi és ugyanígy minden szaknak vannak felvételi tárgyai, amikkel rendelkezned kell ahhoz, hogy felvegyenek. Ennek utána kell nézni és, ha látod, hogy az alapokon (töri, matek, idegen nyelv, magyar) kívül is kérnek valamit, akkor azt kell választani az ötödiknek. Ha viszont nincsen ilyen kikötés és pl. elég egy töri-magyar, matek-angol stb., akkor bármit választhatsz a választottnak.

2018. dec. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!