Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Budapestiként kollégium? A...

Budapestiként kollégium? A vidékiek, miért kapják meg a kollégiumi helyeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a kérdésem, hogy lehet-e bármelyik kollégiumba bejutni, úgy hogy ha valaki budapesti.

Másfél órára lakom az egyetememtől, Budapest legszélén élek, de még mindig Budapesten. Van olyan ismerősöm, aki Dunaharasztin lakik, 40 percre van az egyetemtől, ő megkapta a kollégiumi engedélyt. Néztem jelentkezést, és elvileg nem lehet pestiként. Unom, hogy a napom nagy részét az teszi ki, hogy utazgatom, sokkal kevesebb időm van tanulni, albérletre nincsen keretem, hogy ha van ötletetek hogyan lehetne ezt megoldani, azt megköszönném (:



2018. dec. 21. 01:14
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Jelentkezz be papíron egy vidéki rokonhoz, baráthoz, ismerőshöz.
2018. dec. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Várólista, és csalás ahogy az első írta. Én is ezzel küszködök, tanulmányi átlag alapján simán bejutnék, de mivel nem lakom 25-kmre Budapest határától így nem vesznek fel..
2018. dec. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

Debrecenben simán kapsz kolit budapestiként is.

Nem az számít, mennyi idő oda jutni, hanem az, hogy mennyi km a lakóhely és az iskola közötti útszakasz, ami városhatártól városhatárig tart.


Ha ez neked az elsődleges, akkor jelentkezz vidéki egyetemre. Ott lesz kolid.


Vagy, ha van vidéki rokonod, akkor jelentkezz ott be nála lakcímileg. És máris meg van a lehetőség a kolira. (Kezdő törvénykerülői gyakorlat az egyetemen.)


Utazás közben nem tudsz tanulni? Sokat kell átszállni?


Sajnos BP túlzsúfolt, mert ott van minőségi orvosi ellátás, ott van fizető munka, ott van központban az egyetem, ezért ott marad a nyugdíjas, oda költözik a pálya kezdő, oda megy mindenki, mert máshol az országban kevesebb eséllyel indul.


Én hasonló okok miatt végeztem vidéki egyetemet. Megérte.

2018. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

"csalás ahogy az első írta."

Erős fogalmazás, hogy csalás. Ez lehetőség a JOG által. Így nem csalás. Úgy hívják "Kiskapu". És ettől lesz valaki magyar, hogy ezekből él meg :)

2018. dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Fontos lenne, hogy melyik egyetem.

Nálunk, a BME-n (úgy tudom minden karon, de a GPK-n tuti) tisztán tanulmányi alapon is be lehet kerülni, illetve szociális (vagy szociális-tanulmányi-közösségi) alap esetén sem kizáró ok a budapesti lakcím. Pontozásos módszer van, a legjobban az egy főre jutó jövedelem befolyásolja a pontszámot, a lakhelyért max. 7 pontot lehet kapni, a budapestieknek ez nullázódik csak le. (Viszonyításképp a ponthatár 50 pont körüli.)

2018. dec. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

"A vidékiek, miért kapják meg a kollégiumi helyeket?"


Ezt a kérdést tedd fel mégegyszer magadban, és gondold át hogy volt-e értelme megkérdezni :)

Nekik laza esetben is 3,5 vagy akár 6 órát is utazniuk kéne az egyetemig, nem pedig csak laza másfél órát mint neked. Ezért kapják meg ők elsősorban a kolesz helyeket.

Sokan mit meg nem adnának azért, hogy az egyetemtől másfél órányira lakjanak.. Szerintem teljesen rendben van, énis így járok be, csak én nem panaszkodom.

2018. dec. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!