Orvosin nyelvtanulás?

Figyelt kérdés

Első éves vagyok orvosin, ebben a félévben nem vettem fel szaknyelvet. Szeretném a rezidensképzést külföldön csinálni, esetleg kint is maradnék dolgozni. (Igen, tudom, Magyarországon orvoshiány van).

Felesleges lenne a második szemeszterben elkezdeni szaknyelvet tanulni, és ráérek még vele mondjuk a klinikai modul során? Vagy felvegyem?



2018. dec. 21. 20:16
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
szerintem ráérsz még vele, de ez attól is függ, hogy milyen szinten állsz alapból az adott nyelven, ha nagyon nagy biztonsággal megvan, akkor ha időd engedi kezdj neki, de ha vannak bizonytalanságok, akkor inkább általánosságban fejlesztgesd még a nyelvtudásod
2018. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező szerintem azon a kérdésen, hogy hol csinálod a rezidensképzést bőven ráérsz gondolkodni egy sikeres anat szigó után. Amíg az nincs meg a franc se tudja, hogy lesz-e belőled vorvos.

A nyelvi kurzusokat meg érdemes felvenni.

2018. dec. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ráérsz még felvenni, idő az lesz rá, meg még sok mindent nem tanultál még magyarul sem.

De ha most szeretnéd, akkor miért ne vennéd, hajrá!

2018. dec. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Majd kövi évben
2018. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!