Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 120 oldal megtanulása mennyi...

120 oldal megtanulása mennyi idő neked és milyen technikával?

Figyelt kérdés
80 oldalnyit kellene tudnom a saját szavaimmal, és kb. 40-et szóról szóra. Neked mennyi idő lenne és hogyan csinálnád?

2018. dec. 25. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen anyag, mert fél oldalban is lehet olyat leírni amihez 30 perc kell hogy felfogja az ember.
2018. dec. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pszichológia (elméletek, táblázatok, évszámok vannak benne).
2018. dec. 25. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Szóról szóra 40 oldalt szerintem egyszerre képtelenség és baromság megtanulni. Az magolás lesz, és ha belekérdeznek egy kifordított, megcsavart-megtekert (kifordított) kérdést, és te csak biflázol, magolsz, és nem érted a mögöttes értelmét a dolognak, akkor az egy hozzáértő, a dolgok velejét átlátó embernek pikk-pakk, 1 kérdésből, max. 2 perc alatt "lejön".


Én 10 éve múlt, hogy befejeztem a sulit, de ilyenkor mindig kivonatoltam, vagy kiemeltem kiemelőfilccel a dolgok lényegét, és először mindig a "törzsanyagot", vagyis azt tanultam meg, ami nem az apróbetű.


Ha az már folyékonyan, magabiztosan megy, akkor olvastam hozzá az apróbetűt, és ha volt idő, akkor még megnéztem, beleolvastam az ajánlott szakirodalomba is.


Mindig elég volt ennyi a 2-hez, de sokszor a 4-eshez, 5-öshöz is(nyilván iskola, tanár és szak válogatja).

2018. dec. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Definíciókat nem mondhatok el a saját szavaimmal, mert a tanár harap rá. Nem folyó szöveget akarok bemagolni, ezért is osztottam két részre. De egyes fogalmak pontos meghatározását sajnos be kell vágnom.


Ez a 120 oldal már vázlatos kivonat, egy kb. 500 oldalas könyvből készítettem. Tovább redukálni sajnos nem tudom. :(

2018. dec. 25. 21:46
 5/8 anonim válasza:

A 40 oldal szóról szóra kb. 5 nap.

A másik 80 oldal kb. 7 nap, ha a saját szavaimmal.


(Magamból indulok ki, szóval úgy veszem, hogy bejártál órára és legalább egyszer már hallottad ezeket, valamint valamilyen szintű átfogó tudásod már kell lennie a témákat érintően)


Ha pedig nagyon kell sietni, akkor 10 nap de utána nálam már előjönnek bizonyos pszichés tünetek.. így szeretek időt hagyni mindenre.

2018. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálam ez változó, a 40 oldal szóról szóra a leghúzósabb mert végülis azt magolni kell. Nekem pszichológiára nem áll az agyam rá nagyon szóval szerintem 6 nap minimum kellene, de szerintem több úgy hogy nem egész nap azt tanulom mert kiégek. A 80 oldal saját szavaimmal, úgy hogy valamennyire érdekel is a téma, van róla fogalmam mit tanulok (bejártam órára és hallottam már egyszer), illetve hogy ha tényleg végig rágtad magad 500 oldalon és te jegyzetelted ki (én ha kijegyzetelek valamit, azzal gyorsan tanulok, valamiért azok a dolgok amiket leírok nagyon jól megmaradnak kb: 80%-ban), akkor én 3-4 napot mondanék rá, mondjuk napi 8-10 órával.
2018. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen mindegy? Ess neki, és tanulj. Ma még biztosan nem lesz a vizsgád.


Az eredeti nyersanyagból indulok ki (500 oldalas könyv), ahhoz tudok viszonyítani. Én naponta 80 oldalt tudok beemelni (az eredeti szöveget alapul véve, nem a kivonatot). Az 500 oldalas könyvhöz így kb egy hét kell. Ebből következik, hogy a kivonathoz is – de ha a kivonatot te csináltad, akkor máris félig tudod az egészet, így max 3 nap alatt bevágod.


Ha a kivonat nem a te munkád, akkor tedd félre és kezdd el olvasni/tanulni az eredeti könyvet. Más által készített kivonatokból nem lehet rendesen tanulni.

2018. dec. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 80 oldal saját szavakkal egy nap. A 40 szóról szóra szerintem azért lenne 2.
2018. dec. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!