Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen orvosi igazolás...

Egyetemen orvosi igazolás mellett van-e lehetőség arra hogy az embernek csak vizsgáznia kelljen bemenni?

Figyelt kérdés

Igen komoly pánikbetegségem és szorongásom van egy ideje, megfűszerezve az ebből fakadó nagyon kemény rosszullétekkel, rengeteg orvosnál, pszichológusnál stb. voltam már, de egyelőre nincs javulás, sajnos meg kellett szakítanom az egyetemet, de most fogytak el a passzív féléveim, tehát vagy folytatom februártól vagy ennyi volt.


Na most az érdekelne, hogy ha beviszem az összes orvosi papírt, igazolást, dokumentumot hogy súlyos szorongásos pánikbetegségben szenvedek, ami miatt sem tömegközlekedni, sem pedig huzamosabb ideig az egyetemen lenni nem tudok, akkor van-e arra lehetőség hogy úgymond különleges bánásmódban részesüljek és csak vizsgára menjek be (az is nehéz lenne de azt talán még kibírnám, apám bevinne autóval), vagy ezt felejtsem el, mert nincs ilyen? Volt valaki hasonló szituációban? Lett belőle valami? (Távoktatás sajnos nincs azon a szakon, csak levelező, de azzal a problémámnál fogva nem sokkal lennék előrébb, ha hétfő-csütörtök helyett péntek-szombat kellene 8-tól 18 óráig bent lennem...)



2018. dec. 28. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
De mi lesz akkor, amikor a munkahelyre kell bemenni? Az a baj szerintem, hogy azoknál a tantárgyaknál, ahol van jelenléti szerintem tanárfüggő az, hogy be kell-e járni az órájára vagy különben megtagadja az aláírást.
2018. dec. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérhető dékáni kérelem, ez csak rajta múlik, h elfogadják-e. Szerintem a dékánhoz kellene bemenni illetve a TO-ra
2018. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában mindenhol van lehetőség egyéni tanrendre, de ezt külön kell kérelmezni. Szerintem a TO-n érdeklődj (felsőoktatási intézményenként eltérő lehet, hogy milyen esetekben igényelhető).

És persze jobbulást.

2018. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Levelező képzés. Amúgy ha vannak kötelező gyakorlatok, azokat neked is ugyanúgy végig kell csinálnod.
2018. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Az előadásokra nem kell bejárni, a gyakorlatokon viszont részt kell venni, hiszen ezért gyakorlat.


Az orvosi igazolás egyetemen nem játszik, senkit sem érdekel, nem vagy tanköteles, a tantárgyi követelményeket pedig vagy teljesítetted vagy nem, senkit sem érdekel, hogy miért igen vagy miért nem.

2018. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!