Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a levelező...

Mi a véleményetek a levelező tagozatrol?

Figyelt kérdés
Levelezo tagozatra szeretbek jelentketni, dolgoznék mellette. Hogy mukodik rz pontosan? Azt tudom hogy pentek szombaton vannak orak. Nehezrbb levelezon vrgezni mint nappalin?

2019. jan. 3. 06:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Szállást hogy szoktátok megoldani?
2019. jan. 3. 06:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban nehezebb, hogy otthon kevesebb időd van tanulni. Az, hogy mikor vannak órák, egyetemfüggő.

Ha bent kell aludnom, kollégiumban szoktam, vannak vendégszobák.

2019. jan. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Levelezőn neked kell megtanulni az anyagot magadtól, az órák csak konzultációk. Persze inkább az a gyakorlat alakult ki, hogy a tanárok gyorsabban és tömörebben ledarálják azt, amit a nappalisoknak, de gyakorlat szempontjából katasztrófa.


Szerintem akkor van a levelezőnek értelme, ha csak a papír kell.

2019. jan. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsót kiegészíteném azzal, hogy akkor is nagyon hasznos, ha adott területen dolgozol és ott szeretnél továbblépni, magasabb szintre jutni. Akkor van egy jó gyakorlati alap amire rá lehet építeni a magasabb szintű elméletet.

Én most csinálok MSC-t levelezőn, munka mellett.

Abszolút jó szerintem. Órák péntek délután, és szombaton vannak, átlag két hetente, de a munkanapáthelyezések nagyon meg tudják bonyolítani (lásd 2018 őszi félév)

2019. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
óvopedagógus képzést szeretnék elvégezni levelezőn. semmiképp nem szeretnék nappalira menni különböző okok miatt.
2019. jan. 3. 12:21
 6/10 A kérdező kommentje:
jelenleg egy olyan helyen dolgozom, ahol rugalmas a munkabeosztásom, szóval ha itt dolgoznék továbbra akkor nem lenne ezzel sem gond
2019. jan. 3. 12:23
 7/10 A kérdező kommentje:
2. és oda hogy jelentkezel, vendégszobákba, hogy működik ez pontosan?
2019. jan. 3. 12:23
 8/10 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen más tapasztalataim vannak, mint a #3-nak (és végeztem 2 egyetemet nappali szakon, további 3 szakot meg levelezőn; illetve két doktori iskolát is, egyiket nappalin, másikat levelezőn – szóval kiterjedt tapasztalataim vannak).


Szerintem:


1) A legtöbb helyen ugyanaz a levelezősök vizsgája, mint a nappalisoké, sőt, együtt is vizsgáznak esetenként. Ergo az anyag is ugyanaz.


2) A levelező heti 1 teljes nap vagy 1,5 nap. Ha kiszámolod, az óraszám pont fele a nappalinak. Azonban, mivel a diákok a nappali felére se járnak be, ellentétben a levelezősökkel, akiknél jobb ez az arány, így kb ugyanannyi órán ülnek bent a nappalisok mint a levelezősök.


3) A nappalin több a gyakorlat (lévén magasabb az óraszám), ami bizonyos szakmáknál elengedhetetlen (orvos például). Más szakmáknál bőven elég az, amit a levelező ad (például marketing). Megint más szakmáknál lehetne jól csinálni a levelezőt, de nem jól csinálják (például jog). Tehát szaktól is függ, mi a jó, mi a nem jó.


4) Vannak szakmák, ahol kifejezetten előny, ha nem kell a vacak órákra bejárni, például az informatika tipikusan ilyen. Mivel a neten már 200x jobb kurzusok vannak fent, mint amiket az átlagos magyar egyetemek adni tudnak, és az online kurzusok a világ legjobb egyetemeiről vannak (Harvard, MIT, UBC, Standord stb.); ezért hasznosabb, ha nem cseszed el az idődet a lemaradt magyar felsőoktatással, hanem inkább mész könnyebb szakra, és mellette tanulsz online.


5) A munkahelyek sok esetben több tudást adnak, mint egy egyetem. Így jóval hasznosabb például logisztikusként dolgozni és mellette levelezőn logisztikai mérnöknek tanulni; mint nappalin koptatni az iskolapadot. Ugyanez igaz még a kermarkra, külkereskedelemre, vendéglátásra, majdnem az összes egyéb kereskedelmi szakmákra.


6) A levelezőn sok az idősebb, tapasztaltabb, már diplomás. Emiatt az átlagos színvonal is jobb sok esetben.


Átalakulóban van a felsőoktatás. Pár évtized múlva talán már nem is lesznek mai értelemben vett egyetemek.

2019. jan. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

A tananyag UGYANAZ mindenkinek, tagozattól függetlenül. Ugyanazt a diplomát kapod.

Nincs olyan, hogy nappalin tanítják a Maxwell egyenleteket, vagy a tőkepiaci árfolyamok modelljét, levelezőn meg nem. Levelezőn, estin és távoktatáson kevesebb a kontaktóra, és mint az előző is írta, ez bizonyos szakoknál nem feltétlenül rossz, sőt... Most mégis mi értelme végigülni egy 2x90 perces előadást pl. marketingből (hogy az előzőre reflektáljak), ha a piaci szegmentációt, vagy a B2B beszerzési folyamatokat teljesen jól meg tudod tanulni otthon a könyvből, heti egy napon meg átbeszélitek, ha valami nem világos, a tanár pedig hoz be esettanulmányokat, gyakorlati vállalati példákat, és azon dolgoztok. A részidős képzés sok esetben hatékonyabb.

Annyiból nehezebb a levelező, hogy oda jellemzően munka, főállás mellett járnak az emberek, tehát időt kell szakítani az otthoni tanulásra. Ez nem mindenkinek sikerül.

Óvodapedagógusnál pont nem tudom, mit kell tanulni, fogalmam sincs, ott milyen a levelező. De gondolom, ott van kötelező gyakorlat is. Hogy mikor kell bejárni, passz,ez az adott egyetemtől függ, ott érdeklődj ahová jelentkezni akarsz.

Ha képes vagy rá, hogy munka után még nekiülj tanulni, és feláldozd a hétvégéidet, akkor simán mehetsz levelezőre.

2019. jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
#7: betelefonálok előtte, hogy szeretnék szobát foglalni. Mikor odaérek, kitöltöm a jelentkezési lapot, fizetek (2000 Ft/éj), megkapom a kulcsot, és ennyi.
2019. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!