Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van informatikus hiány,...

Miért van informatikus hiány, és hogyan lehetne növelni a szakemberek számát?

Figyelt kérdés

Informatikus csoporttársam alapján az iskolai ( egyetem, OKJ stb) informatikai oktatás nem sokat ér, és közel sem ad olyan tudást vagy éppen készséget, amit a cégek elvárnának. Azonban mindenhol az folyik, hogy ha sok pénzt és biztos állást akarsz, akkor legyél informatikus! De hogyan lehet valaki JÓ (!) informatikus, ha az iskolai képzés alkalmatlan megfelelő minőségű szakemberek képzésére? Ebben az ágazatban az önképzés az egyetlen megoldás? De miért nem adnak az iskolák legalább egy kiindulási alapot, ami valódi informatika és nem az annak gúnyolt Excel és társai? Vagy csak nagyon kevesen alkalmasak a szoftverfejlesztésre?


Mit tudna tenni állam, hogy népszerusitse ezt a hivatást? Az ösztöndíj emelése szerintem nem segítene, maximum a jelentkezesek számát növelné, aztán meg többen buknának ki. Mindenhol úgy reklámozzák, hogy magas fizetés, biztos és kényelmes állás, de ez hosszú távon nem elég. Ismer valaki olyat, aki úgy lett jó informatikus, hogy egy ilyen szöveg miatt jelentkezett ilyen képzésre? Mert én nem. Az összes nem kibukott, valódi informatikus ismerősöm tényleg ezt szereti, és nem a fizetés miatt lettek programozók.



2019. jan. 21. 16:11
 1/3 anonim válasza:

A fő kérdésre válaszolva azért van informatikus hiány mert ez egy viszonylag friss, pártízéves szakirány pl egy gépészmérnökkel ellentétben. Illetve nagyon gyorsan fejlődik és egyre több és több ember kell.


Nem értek egyet veled, hogy magyar egyetemeken nem képeznek jó munkaerőt. Pl ELTE programtervező informatikus, BME mérnökinfó stb. igenis jó képzést nyújt, kapkodnak utánuk a cégek.


A ponthatárok is viszonylag alacsonyak 350-400 szerintem. Így is van jó pár ember aki nem bírja, a ponthatárok tovább csökkentése nem lenne jó. Ezt jól mondtad. Csak a fizetés miatt kár akárhová is menni, azokból nem lesz általában jó szakember.


Hogy mit tehetne az állam? Propagálhatná kicsit a dolgot jobban, járhatná a középiskolákat egy kis előadással, ahol elmondanák, hogy pontosan mit is csinálnak az infósok, miért jó és megnyugtathatná a diákokat, hogy nem kell full kockának lenni, hogy informatikusok lehessenek.


Az okj-s képzésekről csak annyit, hogy elég rossz szokott lenni a színvonal (tisztelet a kivételnek) ott tényleg sokszor nem készítik fel őket a munkára. De ez a vegyes (sokszor alul motivált) diákanyagnak is köszönhető.

2019. jan. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért van informatikushiány, mert a szoftverfejlesztés egy asztrakt, logikai dolog mint pl a matematika, ez pedig ugyebár olyan dolog, ami a legtöbb embert nem érdekli és nincs is hozzá tehetsége. Az informatikusokból mindenhol hiány van és mindig hiány is lesz, soha nem lesz olyan, hogy túl sok van belőlük, akkor se ha fejre áll a kormány és százezres ösztöndíjakat osztogat. Pont úgy ahogy pl orvosból, mérnökből meg fizikusból se lesz soha túlképzés. Kevesen vannak akik elég intelligensek hozzá és ráadásul érdekli is őket a dolog.
2019. jan. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy vagytok vele ,de engem kifejezeten idegesit,hogy azért mennek infó szakra mert ,hogy jól lehet keresni egyre többször olvasa az ember és ez dühítő.

Az informatikia,mérnöki,fizika szakok nagyon érdekesek és az igazi szakember ingyen is dolgozna ilyen szakokon mert annyira izgik és csodálatos szakmák.

2019. aug. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!