Érettségi! SOS!?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy 5 tantárgyból kell kötelezően érettségizni, de lehet többől is?

Én úgy szeretném hogy:

Magyar-középszint

Töri-középszint

Matek-emeltszint

Angol-emeltszint

Infó-emeltszint (előrehozottan)

Vizuális kultúra (rajz)-középszint

És ehez még szeretnék egy középfokú német nyelvvizsgát is.

Akkor így már meglehet az elegendő pontszám??

Az angol emeltszint mennyire nehéz?

És ha érettségi után kihagyok egy évet, hogy dolgozzak akkor utána még be lehet kerülni állami térítésű fősuliba, vagy már csak önköltségesre??


Egyébként gimibe járok és még nem most fogok érettségizni csak szeretnék tisztába lenni a dolgokkal :)


Aki esetleg magára ismer ezek alapján, (ő is ezekből érettségizett stb...) az leírná a tapasztalatait, véleményét ?


Előre is köszi a válaszokat :)



2019. jan. 24. 08:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fölösleges ennyiből. A 3 emelt sem szükséges, mivel a max. többletpont 100, és ezt a két emelttel ki is maxolod(2*50 pont). Ezután már nem kapsz pontot a nyelvvizsgáért.

Hová szeretnél menni továbbtanulni? Én a Vizuális kultúra -t fölöslegesnek tartom, hacsak nem mész célzottam műszészeti irányba. Amúgy azt azérttudd. hogy nem mindenhol fogadnak el tárgyakat. Pl. ha mérnöki képzésre mész, ott a matek kell, és nem adnak pontot a vizuélisért, meg az angolért.Olvass utána a feltételeknek:


www.felvi.hu

2019. jan. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem most fogsz érettségizni, még feleslegesen gondolkodsz ezen, mert jövőre a kötelező nyelvvizsga és emelt érettségi miatt valószínűleg valamilyen módon változni fog a felvételi rendszer (legkésőbb decemberig közölni kell erről az információkat).

A jelenlegi rendszer alapján, ahogy az első is írta, a 3 emelt felesleges, ahogy a rajz is, ha nem követelmény az adott szakon. Egyébként természetesen lehet 5-nél több tárgyból érettségizni. Ha megvan a kiválasztott szak, már meg tudod nézni, hogy mik rá a követelmények jelenleg, de lehet, hogy ez jövőre változni fog.

Akármikor elkezdheted államin az évet, 12 állami félév jár minden embernek (osztatlan képzés esetén 14), ha megjelölöd felvételinél az államilag finanszírozott formát, és eléred a ponthatárt, akkor államin leszel, dolgozhatsz előtte 10 évet is (már ha 10 év múlva is marad az államilag finanszírozott forma).

A felvi.hu-t pedig én is ajánlom tanulmányozgatásra, minden, felvételihez szükséges információ megtalálható rajta.

2019. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Elöször találd ki hova szeretnél menni majd nézd meg a felvin milyen tárgyak kellenek. Ha sok pontot akarsz akkor az adott szakhoz szükséges tárgyak közül emeltezz, feleslegesen ne érettségizz olyan tágyakból amiket nem fogadnak el. Nyelvvizsgáért jár a plusz pont felsőfokúért vagy két közéofokúért több mint csak egy középfokúért. Kihagyhatsz egy évet nyugodtan jelentkezni ugyanúgy tudsz bármikor és ha van elég pontot államira oda is bejuthatsz.
2019. jan. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!