Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Közösségi szolgálat suli nélkül?

Közösségi szolgálat suli nélkül?

Figyelt kérdés

Az volna a problémám hogy elvégeztük a sulit de senki nem mehetett érettségire, mivel közösségi szolgálatunk nem lett meg.

Nem a mi gondunk hanem az hogy nem volt lehetőségünk rá.

Most itt állunk 12 osztállyal érettségire teljesen felkészülve s nincs semmi lehetőség.

Ha állást keresek vele akkor kitörölhetem kb mert legtöbb helyen csak 8 osztályt lehet megjelölni.....

Sokan elmentek boschba meg egyebek.

De én nekem elég volt 3 hónap hogy tudjam hogy szar.


Van lehetőség iskola nélkül elvégezni valahogy ezt a közösségi szolgálatot hogy le tudjam tenni a emelt szintű érettségimet biológiából vagy reménytelen?

Nem lelek semmi infót hol lehetne végezni iskola nélkül.



2019. jan. 24. 17:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

[link]

Mindenekelőtt tanulmányozd ezt át. Ha nem tudsz belőle kitalálni semmit, menj el az iskola vezetéséhez Aztán az iskola fenntartójához. A helyi önkormányzat jegyzőjéhez.

De semmiképpen ne hagyd annyiban. Az életed további sorsa függ tőle. A szüleid semmit sem szólnak ehhez? Miféle szülők?

2019. jan. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szólnak rendesen. hogy el kéne végezni de borsod aztán kopár megye.... alig van valami.
2019. jan. 24. 17:43
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Már rég eltörölték ezt a vackot
2019. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Érdekes én is borsodi vagyok mégis kb 2 hét alatt meg volt mindenem és osztálytársaknak is
2019. jan. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ezt jó volt elolvasni de csak tanulóra s 18 év alattira szól. tehát csak annyit hámoztam ki hogy közintézmény jó lenne.
2019. jan. 24. 17:47
 6/15 A kérdező kommentje:
Nekünk templomos volt amiből 19 óra lett 1 év alatt s végeztünk mert sokszor lemondták. más lehetőséget meg nem intézett a iskola most itt állok 12 osztállyal 19 órával s semmit sem érek.
2019. jan. 24. 17:49
 7/15 anonim ***** válasza:

Köznevelési törvény: "6. § (4) A középiskola elvégzését közvetlenül követő érettségi vizsgaidőszakban az érettségi vizsgák megkezdésének feltétele ötven óra közösségi szolgálat elvégzésének igazolása, kivéve

a) a felnőttoktatásban részt vevő tanulókat ..."

Vagyis a következő érettségi időszakban már nem a feltétele, most februárban nyugodtan jelentkezhetsz a júniusira. De el nem tudom képzelni, miféle iskola az, amelyikben senki nem tudott leérettségizni a közösségi szolgálat hiánya miatt.

2019. jan. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor magyaránt én elvégeztem a 12 osztályt s 1 éve már végeztem.Ha most jelentkezek érettségire nem kell közösségi szolgálat?
2019. jan. 25. 10:48
 9/15 anonim ***** válasza:
Így van. Úgyhogy jelentkezz, akár a volt iskoládban is, ahol nem kötelesek befogadni a jelentkezésedet, de el szokták. A kormányhivatalban viszont mindenképpen. Ugyebár nemcsak biológiából. (Mért pont azt emelted ki?). Komolyan az egész osztály nem érettségizett?
2019. jan. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen a egész osztály nem érettségizett.

Akkor most hogy egy éve már végeztünk. S most jelentkezünk érettségire nem kérnek közösségi szolgálatot mert felnőttként jelentkezünk?

Csak diákra vonatkozik?

2019. jan. 26. 02:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!