Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passziválással kapcsolatban...

Passziválással kapcsolatban lenne kérdésem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ha a tavaszi félévemet passziváltatom, és újrafelvételizem egy másik egyetem másik szakára ősztől, akkor számít a kreditérték? Tehát ha az utolsó 2 félévemben nincs meg az előírt kredit, áttesznek fizetősre? Vagy szeptembertől államin kezdhetem ugyanúgy?

2019. jan. 25. 03:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha újra felvételizel egy másik egyetem másik szakára, akkor miért hagyod meg a jogviszonyod és passziváltatsz? Nem tesznek át fizetősre, mert csak egy lezárt féléved lesz, a passzív félév ebbe nem számít bele. Felvesznek államira, akkor nem kell fizetned és nem is tesznek át. Ez akkor is érvényes, ha maradsz ezen a szakon a második félévedben, de nem sikerül az átlag vagy a kredit és fizetősre tesznek, te közben felvételizel egy államilag támogatott szakra és, ha felvesznek innen kiiratkozol, oda beiratkozol és semmi nem történik. Teljesen függetlenek ezek egymástól ilyen szempontból. Akár ugyan erre a szakra is felvételizhetsz azon az egyetemen, ahol most tanulsz és, ha fizetősre tesznek 2. félévben kiiratkozol, majd beiratkozol, amikor felvettek államira.
2019. jan. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És hogyha - tegyük fel - az aktuális félévben egy vizsgát sem teljesítek, tehát az utolsó 2 aktív félévben nem lesz meg az előírt kredit, akkor is újrakezdhetem államin, ha felvételizem?
2019. jan. 25. 07:25
 3/3 anonim ***** válasza:
61%
Igen.
2019. jan. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!