Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek is illik megírni...

Szerintetek is illik megírni egy emelt matek/fizika érettségit, ha valaki mérnökire készül?

Figyelt kérdés
Én így gondolkozom, ezért is írtam be az emelt matekot, amit pár ismerősöm feleslegesnek tart, mondván, hogy úgysem kell a felvételihez még.
2019. jan. 29. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass másra!

Kibicnek semmi sem drága.

Később még jól jöhet, ha megcsinálod, ha pedig nem, akkor sem vesztettél vele semmit.

2019. jan. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy illik-e, vagy sem az nem érdekes, de az egyetemi mérnöki szakok kb első egykét éve szinte másról sem szól, mint matekról, és fizikáról, ha egyiket sem tanultad emelt szinten, akkor majd egyetemen fogsz küszködni vele. Illetve lehet, hogy egyes vidéki egyetemek mérnöki szakjaira alacsony pontszámmal is be lehet kerülni, de az elvégzésük attól még nem érezhetően könnyebb, mint egy BME-s képzésé, éppen ezért felvett hallgatók fele kiesik az első évben.
2019. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen mérnöki. Matek az mindegyikhez kell, nem probléma. De pl. Ha vegyészmérnökire/biomérnökire mennél, inkább kémiázni kell, mint fizikázni.
2019. jan. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mivel matekfakton 5.00 voltam tavaly is meg idén is az vagyok, és a tanárom szerint egy 80%-ot megírok emelten, szerintem jobban megéri mint közepezni.
2019. jan. 29. 10:25
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség ez az illik vagy nem illik, mert ennek nincsen semmilyen jelentősége. Egyedül az a lényeg, hogy felvegyenek. Ha megfelelsz a felvételi követelményeknek és van is elég pontod, akkor felvesznek és a kutyát nem érdekli, hogy neked hogyan jött össze az az x pont. Az emelt érettségi sem jelenti azt, hogy többet tudsz, egyedül a pontszámítás miatt van jelentősége ebben az esetben. Ha kérik, akkor kötelező megcsinálni, de ha nem kérik és a pontok miatt sincsen rá szükség, akkor valóban felesleges. Attól, hogy közép szintet csinálsz csak, attól még ugyanúgy mögötted van az x év emelt matek fakultáció és ugyanannyi a tudásod. Én is emelt matekos voltam, de végül csak középszinten mentem érettségizni, mert a felvételihez nem kellett az emelt, nélküle is elég pontom volt és úgy voltam vele, hogy a középen könnyebb jobb eredményt érni, mint az emelten és akkor valamivel mégis csak több pontom lesz. De a te döntésed.
2019. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha anélkül megvan a pontod, és később sem akarsz olyat tanulni, amihez kellhet, akkor felesleges emeltezni.

De ha van fakultáció, fizikára mindenképpen érdemes eljárni, hogy a későbbiekben könnyebb dolgod legyen.

Én gépészmérnöknek tanulok. Közép matek érettségivel, fizikából pedig egyáltalán nem érettségiztem, mégis remekül elboldogulok.

2019. jan. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!