Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neptunban tárgyfelvételnél...

HMD kérdése:

Neptunban tárgyfelvételnél hogyan lehet inaktiválni a "Mintatanterv tárgyai" funkciót?

Figyelt kérdés

Ha semmilyen szűrőt nem állítok be a Tárgyfelvétel menüben, akkor is csak a kötelező tárgyakat listázza ki a rendszer, pedig a rám vonatkozó mintatanterv szerint lenne 17 választható, de a legtöbbnek nincs is előfeltétele. Vagyis kiad 2 választhatót, de az egyik már teljesített, a másiknak meg van előfeltétele. Viszont mindenképpen kellene még néhány választható, mert csak a kötelezőkből nem is lenne meg a szükséges kreditszám a végén (ami 210, de a kötelezőekből csak 132 lenne).

A Tárgytípusnál meg automatikusan ki van jelölve a "Mintatanterv tárgyai" gomb, amit nem lehet kikapcsolni, de abból meg majdnem csak a kötelezőek vannak, viszont abból meg az is, amit még fel sem tudnék venni, mert valamilyen másik tárgyra épülnek.

Mert február 4-ig lehet felvenni a kurzusokat, de itt valami nem jó. Vagy a választható tárgyakat csak ez után lehet? Esetleg valami tök más dolgot kell beállítani, hogy működjön? Vagy ez megint olyan dolog, ami csak nálam nem működik normálisan?



2019. jan. 29. 09:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyébként levelezőn vagyok, 2017 őszén kezdtem az egyetemet, tehát gondolom az a tanterv vonatkozik rám (mivel mást nem is enged kijelölni), félévnél meg a leendőt (2018/19/2) állítom be, de mégsem jó valami.
2019. jan. 29. 09:36
 2/4 anonim ***** válasza:
Vannak olyan szabadon választhatók amiket csak 5-6. félévben tudsz felvenni, írj a TO-nak.
2019. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem valamit benéztél. Nem lehet, hogy csak ennyi jöjjön ki a kötelezőkből?

Nem írtad, ez hányadik féléved.

Nálunk a 4 félév végén van specializáció választás. A szakos tárgyak csak utána látszanak.

2019. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pedig tényleg csak annyi.

Ez nem a Neptunban felvehető tárgyak listájából jött ki, hanem az egyetem honlapján minden szakhoz/szakirányhoz tartozik egy tanterv a kezdés évétől függően. Ezt ki kell választani és egy új ablakon megnyílik a tárgyfelvételi mátrix. Ebben a táblázatban elvileg minden benne van, ami kötelező, elosztva a 7 félévre, de a tárgyak száma egyre csökken. Alatta meg van 3 kisebb táblázat a választhatókról.

Egyébként most jönne a 3. félévem, de első félévben nem vizsgáztam semmiből, mert úgyse ment volna, tehát az első félévben előírt (ajánlott) 31 kreditből nem lett semmi. Utána meg passzív félév, a most befejeződött félévem meg a második aktív volt, de csak az első "sikeres". Ebből nem lesz gond?

2019. jan. 29. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!