Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elcsesztem az életem, legyek...

Elcsesztem az életem, legyek öngyilkos vagy meneküljek az országból kamu útlevéllel Brazíliába?

Figyelt kérdés
Szóval csak hogy tiszta legyen a kép harmadszorra kezdek neki egy szaknak,plusz belekezdtem Okj-ba is. Röviden a lényeg,hogy mániás depressziós vagyok. Tudom sokan úgy hiszik ez vicc vagy sajnáltatom magam pedig tényleg! A dolog mindig ismétlődik: Belekezdek valamibe hogy ez milyen jó ötlet és közbe ezer dolgot csinálok dolgozok meg minden ami egy átlag embernek megterhelő lenne de én élvezem a 3 óra alvást a kihívásokat aztán jön egy kattanás elfogy az erőm,nem tudok koncentrálni mindenhez hülyének érzem magam,mindentől rettegek. Most pl vizsgázni nem mentem el mert úgy éreztem hogy meg fogok bukni pedig jó eredményeim voltak. Az elmebetegséget súrolta a szorongásom rémálmok vizsgákkal,folyamatosan a fejembe,hogy meg fogok bukni reménytelen minden. Gondolkoztam,hogy akkor szakot váltok ha ennyire nem megy ( mert amúgy nehéz szakra jártam mindegyis normális lelkiállapotú embert is megterheli) Viszont nekem volt egy érdeklődési köröm,ami a bioszos-kémiás dolgokra terjedt ki. Nem is lenne elég pontom máshova mert az érettségi idején is volt valami kattanásom oda is úgy rángattak be anno az osztálytársak. Az okj-t is otthagytam ugyanilyen okok miatt. Mindig tök jól megy,szinte sokkal jobban mint a többieknek aztán jön valami kattanás. Én ezt nem bírom,komolyan nem tudom magam hova tenni hogy most hülye vagyok lusta alkalmatlan mindenre ? Mindenki csesztet persze jogosan,de amikor benne vagyok ezekbe nem hiszem el hogy ez rossz. Ha épp pörgök úgy érzem mindenre képes vagyok tanulás nélkül kilogikázni bármit mellette dolgozni 40 órát,aztán meg az se megy hogy az ágyból kikeljek. Ez ismétlődik folyton és mindenki bánt,senki nem ért meg,nem tudok segítséget kérni. Nem tudom magam hova tenni !!!Munkahelyeken is folyton ez van a párkapcsolataimban is,ha pörgök mindenki szeret mindenki tehetségesnek tart aztán kirúgnak mindenhonnan ,senki sem ért meg. Hülyének,lustának,akaratgyengének tart mindenki. Pedig nyáron mielőtt visszajöttem az egyetemre rengeteget tettem azért hogy levetkőzzem ezeket az elmebajokat a pánikbetegségből szinte kigyógyultam magamtól. Tudom ez egy átlag embernek nem nagy szó.. Sose lesz normális életem? Mit csináljak? Ebbe tényleg beleőrülök már :(
2019. jan. 30. 01:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
A mániás depressziót be is diagnosztizálták? Vagy csak te gondolod annak magad? Ez kulcskérdés!
2019. jan. 30. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Egyébként akárhogy is van, nyugi, huszonévesen még senki nem cseszi el az életét csak azért mert nem megy neki az egyetem.

Van olyan ismerősöm akit 3x nem vettek fel az egyetemre és most 50 évesen hálát ad érte, mert végül megtalálta azt a hivatást amire született és nem volt köze ahhoz a szakhoz amit annyira akart korábban.

A történelemben voltak olyan emberek akiket eltiltottak az egyetemtől származásuk miatt vagy mert kimondtak egy véleményt amit nem lett volna szabad stb. És végül mégis sokra vitték.

Ha csak erről van szó az egyetemet miatt nem érdemes megőrülni. Hagyd a francba ha úgy van, majd kialakul úgyis minden.

2019. jan. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
69%

Ha megnyugtat én is elkezdtem 3 különböző szakmát, tetszett majd besokkaltam. Végül a 3ikat végig csináltam, nagy szenvedés volt és néha úgy gondolom jobb lett volna ha már az első héten ott hagyom.


Nem biztos hogy megtaláltad azt amit szeretnél csinálni.

Ha nehéznek érzed az egyetemet miért nem választasz valami okj s vagy munkaügyis tanfolyamot? Rövidebb idő,kevesebb stressz.

Ha aludni nem tudsz,arra lehet kapni alvás segítő gyógyszert. Sokat számít hogy ki tudod e pihenni magad. Ha nem alszol még rosszabbul láthatód a dolgokat.


Kezdj el valamit sportolni,vmi hobbi, vagy lassítani az életeden és nem annyit stresszeink hogy mi lesz majd.

2019. jan. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jártam már pszichiáternél,nem magamtól találtam ki. Csak meguntam a tompító gyógyszereket mert egyáltalán nem lett tőle jobb a helyzet. Hízlalnak,de valami eszméletlenül amióta nem szedem leröppent 15 kiló és semmit se változtattam a kajáláson. Elveszik az ember libidóját,tompít,nem tudok gondolkozni tőle. Azért bánt ez a dolog,mert egyszerűen tudom hogy nem azért történik ez mert hülye vagyok és lusta mint amit sokan állítanak hanem egyszerűen jön egy kattanás és semmi se megy. Mint írtam sajnos a munkában és az okj képzésen is előjött ez ugyanúgy nem tudom rendesen elvégezni a dolgom. Választhatom még a diliházat vagy a főállású anyát de ilyen instabil mentális állapotban gyereket sem lehet nevelni. Azért bánt,mert jól megy de aztán jön valami elkezdek stresszelni stb és annyi mindennek. Minden tervemnek egy semmirekellő vagyok. Ezek mellé idegesít és bszogat kb mindenki! Tanácsot sem merek kérni már senkitől,pszchiátria gyógyszerek pedig sosem jelentettek megoldást. Őszintén már nem tudom hova tenni magam,én magam sem értem ezt az egészet azon gondolkozom hogy lehet tényleg hülye vagyok mindenhez egyszerűen. Megoldást nem nagyon találok évek óta küzdök ezzel a sok szrral és idegeimre megy már a sok csesztetés, kamu jó tanács hogy mozdulj ki,sportolj élj egészségesen. Köszönöm,tudok olvasni ezeket már mind próbáltam mint ahogy az összes stressz kezelő technikát,gyógyszert stb. Nem ellened szól ez félre ne értsd köszönöm hogy válaszoltál. Egyszerűen egy genetikai hulladéknak érzem magam,tényleg sok mindent próbáltam már és minél idősebb vagyok annál inkább azt érzem hogy csak elszívom mások elől a levegőt. Egyszerűen jobban jár a világ,ha én nem létezek ígyis sok ember él...
2019. jan. 30. 03:37
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag meg tudod engedni magadnak, akkor ne pszichiáterhez, hanem pszichológushoz járj szupportív terápiára, ha lehet, hetente kétszer, így rosszullét esetén csak három napokat kell áthidalnod. Ez rengeteget segíthet a megküzdésben. Olyan kereső elfoglaltságot próbálj keresni magadnak, amely tartósan tolerálni képes a kiegyensúlyozatlan teljesítményt. Ilyenek például az otthon végezhető kézműves munkák. Ha pedig a saját életed hasznosságát nézed, soha ne egy-egy adott napra, hanem az elmúlt 30 napra gondolj, s szedd listába magadnak papíron, hogy mi hasznosat, másoknak jót csináltál az elmúlt 30 napban. Aki egy kicsit is hozzátesz a világhoz, az már nem él fölöslegesen. Nincs bennünk egyforma potenciál, s az önértékelést mindig a saját korlátaink fényében legjobb elvégeznünk. Ha pedig éppen nagyon mélyponton vagy, akkor hívj fel egy lelkisegély-szolgálatot, az is segíteni fog, vagy legalább menj egyet sétálni a természetbe.
2019. jan. 30. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Egyébként ha genetikai hulladéknak meg szarnak érzed meg annak állítod be magad folyamatosan nem is fog ez változni!!


Nem ártana ha pozitívan gondolkodnál magadon először is hittesd el magaddal hogy jó vagy, keres vmit ami leköt vagy jó vagy benne. Akármennyire is kis dolog az...(rajzolás, éneklés, olvasás, -futás,vmi sport, kommunikáció...akármi)


Valamiben jó vagy? Mit szeretsz csinálni?

Szoktad mondani magadnak hogy "hogy de ügyes vagyok" vagy érted bármi hasonló jót?

Ne másokról várd és szerintem be is szedj gyógyszert (hangulatjavító meg ilyeneket szedsz?) Mert ezek a gyógyszerek csak pillanatnyilag segít ha segít. És rengeteg mellékhatás, mintha drog lenne... Szóval én ajánlanám hogy ne szedj semmit max vitaminokat, magnéziumot. (Fáradtság ellen jó)


Várom a kérdéseimre a válaszod mindenre. És igenig segít ha társaságban vagy és vmit csinálsz, sport,tánc,vagy vmi művészeti szakkör akármi :D

Hidd el én is éreztem bénának is magam meg mindennek és én írtam neked már (talán a 3ik voltam aki 3 szakmát is próbált)


Legelső lépés az lenne hogy a gondolataidat változtasd meg! Ne mond többé hogy szar vagy meg semmirekellő meg stb.. soha többé ne mond ezeket magadra :)


Neten is van fent sok ilyen pozitív gondolkodás segítő vmik :) Ha hiszel benne ha nem akkor is ha úgy kezdesz el gondolkozni magadról jobb lesz majd :D

2019. jan. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Előző voltam, elírtam egy mondatot... Ne másoktól várd és ne szedj gyógyszereket ha ilyen depresszió elleni gyógyszered van *


(Egy ismerősöm is szedett és hiába volt pillanatnyilag jó, nagyon sok mellékhatása volt és miután abba hagyta szinte ugyanott volt mint amikor elkezdte)

2019. jan. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ja és amikor jön egy kattanás olyankor mit csinálsz? Mit érzel akkor ? És hogy próbálod megoldani ?


Olyankor szerinted mi segítene?

Egy jó társaság? Vkinek a tanácsa? Kikapcsolódás, buli? Egyedüllét és csak gondolkozni?


Egyből hozol döntést amint jön az a kattanás mert ha igen ezen is változtathatnál. Ülj le gondolkozz el egyedül vagy vkikkel amelyikre szükséged van. Aludj rá több napot és próbálj közbe más dolgokat csinálni és csak utána dönts

2019. jan. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

30 évesen se cseszte el senki se az életét. Mindig újra lehet kezdeni, vmi jót lehet csinálni a sok rossz után is. Csak meg kell találni hogy mit.

Kedves kérdező hány éves vagy?

És lány vagy? Mint ha egyik válaszodban úgy tűnt.

2019. jan. 31. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Kamu jó tanácsok nem kamuk :D

De ha nem változtatsz semmin mégis hogy lesz ott változás? :D


Hiába mondják neked mi lenne jó, hogyan csináld egy kicsit másképp,ha semmit se fogadsz meg és egy kis rossz után abba a is hagyod és feladsz mindent hamar.

2019. jan. 31. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!