Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom, orvos akarok-lenni?...

Kovács Pál kérdése:

Nem tudom, orvos akarok-lenni? Válasszak másik pályát?

Figyelt kérdés

Első éves orvostanhallgató vagyok, és sajnos az anatómia nem jött össze.

Nagyrészt jó jegyeket szereztem évközben, a vizsgáim is rendben voltak, de nagyon elkeseredett munkával járt a számomra. Tudom azt mondják, az első év a legszarabb, de egyszerűen úgy érzem, ehhez az egészhez nincs affinitásom, viszont ha most feladom, egy csomó munkám kárba veszne.

Sokkal szívesebben végeznék valami kreatív dolgot, de a családunkban mindenki orvos volt, meg jó agyam is van, gondoltam el tudom végezni az orvosit is. És biztos el is tudnám, de nem tudom, hogy akarom-e.

Szerintetek mit csináljak?


2010. jún. 30. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha úgy érzed legbelül, nem vagy elég elhivatott, akkor hagyd. Nem vesztettél semmit. Még azt az egy évet sem. Tudod miért? Mert szereztél némi önismeretet és rájöttél: nem neked való az orvosi pálya. Nem baj ez, dehogy baj! Nem születik mindenki orvosnak, ezt a szüleidnek is be kell látnia. Hogy érzed, milyen pálya vagy hivatás vonz?
2010. jún. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem irigyellek! Én most jelentkezem az orvosira, úgy néz ki, összejön, de előre félek attól, hogy vajon el tudom-e végezni, és attól is, hogy mi van, ha közben rájövök, hogy nem nekem való ? Ugyanakkor más pályát nem tudok elképzelni magamnak, és érdekel, csak hát az ember igazából az egyetemen tapasztalja meg, hogy milyen valójában. na mindegy.


Szerintem ha szereted, és úgy érzed, hogy más nem érdekel, akkor folytasd, ha meg nem, akkor esetleg halassz 1 évet, azalatt el tudod dönteni, hogy mit is szeretnél csinálni :)

2010. jún. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

A végső döntés a tiéd, én a saját esetemet tudom leírni, amiben végül számomra volt/van megoldás. Bár sohasem akartam orvos lenni, talán mégis segít az, amit leírok.


Ha pl. a szüleid orvosok, akkor minden bizonnyal tudnak segíteni a tanulásban, ez egy nagyon fontos dolog. Nekem nem tudtak az egyetem alatt segíteni semmiben és ez nagyon hiányzott!


Én a jogi kar első évében éreztem, hogy a pálya nagyon korrupt lesz, át akartam menni tanári pályára.

Na, a szüleim beleszóltak, azt mondták, hogy éhen fogok halni tanárként, és megzsaroltak, most nem részletezem, hogy mivel. Így végül kikínlódtam a diplomát.


Tehát el is végeztem a jogi kart, hát most pont ezzel lehet éhen halni, ha nincs protekciód.


Most éppen főiskolára járok, hogy tanár legyek. A szülők most is húzzák a szájukat.


Ugye tudod, hogy pályakezdő orvos milyen rosszul keres?

És utána még a szakvizsga...bár neked nem fog állandóan változni a tananyag, mint nekem. A jogszabályváltozásoktól meg lehet bolondulni.

2010. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

16:18-as vagyok

egyetértek az elsővel, ne érezd úgy semmiképp, hogy elment egy éved feleslegesen! Gondolj arra, hogy ha esetleg otthagynád, akkor az elkövetkezendő 40 évben azt fogod csinálni legalább, amit szeretsz!

Ha meg annak ellenére maradsz, hogy nem érzed jól magad, akkor hiába végzed el, hogyha később nem tiszta szívvel, örömmel mész dolgozni.

2010. jún. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt hallom, az első év csak a bemelegítés. A második és a harmadik durvább...


Szerintem azzal ne foglalkozz, hogy mennyi munkád veszne kárba...

Most gondolj bele...ha végigszenveded, és aztán rájössz, hogy nem tetszik az orvosi pálya, akkor sokkal rosszabb lesz, mintha csak egy évet "elpazaroltál" volna:)


Van még egy nyarad kitalálni, hogy mihez kezdesz:) Ha nem tudod magad orvosként elképzelni, akkor hagyd.

2010. jún. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Itt pontoztak le ennyire?


Ha igen, akkor pont orvosnak való vagy.

Semmi empátia nincs bennük.

2010. júl. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!