Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden álmom hogy grafikus...

Minden álmom hogy grafikus legyek. Színtévesztéssel felvesznek grafikára?

Figyelt kérdés
Multkor a védőnő azt mondta h felvesznek,mert ezzel nem veszélyeztetek senkit.

##grafika#szín#iskola
2019. febr. 5. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Nehéz lesz grafikusnak lenned így, főleg hogy oda kellenek a színek. Bár meglehet tanulni melyik szín milyen rgb kód vagy cmyk stb. De elég nehéz lesz így.
2019. febr. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

RENGETEG ágazata van a grafikának; ha van érzéked hozzá és tudsz olyan területet találni, ahol a színtévesztés nem hátráltat jelentősen, akkor hajrá. Ezzel együtt nagyon rá kell majd gyúrnod az elméleti színtanra, mert mégis csak az az egyik fő kommunikációs csatorna. Nem ismerlek, de pl. webre szerintem könnyebb dolgod lesz, ha az RGB-kódokat meg tudod feleltetni. De egy rakás olyan terület is van, ahol pl. színekben sem kell gondolkodnod, lehet ilyen egy user manual illusztrálása, vagy egy tanulmányrajz, bármi.

Azonban ha én pl. nyomdai anyagot adok le CMYK-ban, szoktam gyakran hunyorogni, minden szín a helyén van-e, és nem vagyok színtévesztő.

2019. febr. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát én nem tenném a helyedben, de ha nagyon szeretnéd próbàld meg. Volt a sulimban egy lány aki színtévesztőként festő szakra járt... mindig a mellette ülő mondta el neki hogy melyik melyik... nem is maradt pályán bár ezt gondolom egyértelmű.

Nehogy azt hidd hogy egy grafikus nem színesben gondolkodik... meg nem is egy jól fizető szakma. De ha nagyon ez a szived vágya hát vàgj bele, aztán lesz ami lesz. Meg mondták is előttem hogy rgb alapján el tudsz igazodni.

Amúgy meg a védőnő nem dönti el azt hogy felvesznek-e, csak azt hogy megpróbálhatod. Majd a felvételi eredményed fogja eldönteni... Hát sok sikert!

2019. febr. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!