Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen feltételei vannak egy...

Milyen feltételei vannak egy konzuli munka betöltésének?

Figyelt kérdés

Hol lehet utána nézni?

Mi szükséges hozzá?


2010. jún. 30. 23:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Hujjujj, biztos, hogy bele akarsz vágni ilyesmibe?

Ha ezt neked kérdezned kell, akkor valószínűleg nem olyan családból származol, ahonnan nagy esélyed van ilyesmire. Persze nem lehetetlen...

2010. jún. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan a "valakinek a valakije" munkakör...
2010. júl. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hmm értem.. sajna igen az én családom egészen más munkakörben dolgozik...
2010. júl. 6. 14:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Reális esélyed arra van, hogy esetleg egy konzulátoson dolgozz, arra viszont, hogy te legyél ott a konzul, minimális.
2010. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De hol találni ilyen álláshirdetést? Miért egy nemzetközi szakirányos diploma jó nyelvtudás nem elég?
2010. júl. 31. 21:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, ahhoz is komoly szakmai kapcsolatok kellenek, hogy bekerülj egy konzulátusra. A szakirányos végzettség+erős nyelvtudás alap, erre jön a többi.
2010. júl. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudnál konkretizálni?
2010. júl. 31. 21:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már diplomáztál, akkor annyi lehetőséged van, hogy megpróbálsz bármilyen szakirányú munkát elvállalni és új kapcsolatokat kiépíteni. Ha nem végeztél, akkor pedig még egyetem alatt el kell kezdeni, elsősorban úgy, hogy megpróbálsz annyit gyakornokoskodni, amennyit lehet. Ha nincsenek kapcsolataid, akkor nem tehetsz mást, mint hogy bekerülsz a legjobbak közé szakmailag és akkor a kapcsolatok is jönni fognak.


Abban ne reménykedj, hogy találsz egy álláshirdetést a neten, jelentkezel, aztán elnyered az állást. Sok esetben ezek bizalmi munkakörök is.

2010. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bekell látnom igazad van.

Megfogadom a tanácsod... irány a kapcsolati tőke! ;)

2010. júl. 31. 22:49
 10/10 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, kedves Kérdező, hogy hol tanulsz és mit, hogy ilyen munkában reménykedsz?

Egyébként tényleg a kapcsolati tőke az, ami ezen a szakterületen számít. És nagyon megválogatják, hogy kiket ültetnek ilyen pozíciókba.

2010. aug. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!