Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvi érettségin érti a...

Nyelvi érettségin érti a vizsga elnök amiről szó van?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy pl.angol/német/olasz érettségin, ha a vizsgabiztos mondjuk magyar szakos akkor nem biztos, hogy érti amiről szó van. Akkor ennyi erővel bármit mondhatnék és csak a taná r jóindulatán múlik, hogy mit ad rá. És nyilván a tanárnak is az a célja (legalábbis a jobb helyeken), hogy minél jobb érettségi eredményei legyenek a gyerekeknek. Akkor ezt a tanáron kívűl senki nem tudja meg, hogy én miket mondtam, csak ad rá egy jó jegyet és kész :D

Persze tudom, hogy ez nem így működik, de miért ne lehetne?



2019. febr. 8. 20:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jó oké, angolul nagy valószínűséggel azért ért szinte bárki, de pl. olaszul már nem annyira.
2019. febr. 8. 20:10
 2/11 anonim ***** válasza:

Az érettségi elnök beszélhet idegen nyelven. Tételezzük fel, hogy nem tud angolul és te angolból vizsgázol. Kihúzod mondjuk az ünnepek témakört és te az iskolai tanulásodról beszélsz. Ekkor jobb helyeken a tanárod közbeszól, hogy beszélj az adott témáról mert különben bukta lesz.

Hibás az a feltételezésed, hogy nem érti az elnök az angolt akkor bármiről beszélhetsz. A korrekt tanár ilyen esetben rádszól.

2019. febr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Csak szólok, hogy amúgy az összes érettségin ez van. Az elnöknek nem az a dolga, hogy vizsgáztasson, ő csak felügyeli, hogy a tanár, aki vizsgáztat, betartja-e a szabályokat. Egyetlen esetre emlékszem amikor beavatkozott, amikor egy tanár 20 percnél jóval korábban leintett volna egy felelőt, pedig még volt mondanivalója.
2019. febr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze tudom a szabályokat, de simán lehetne kicsit "javítani" a jegyeken.
2019. febr. 8. 20:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Tételezzük fel, hogy jó témakörről beszél a vizsgázó, de ejt nyelvtani hibákat. Akkor azt aztán végképp senki nem fogja tudni a tanáron kívül...
2019. febr. 8. 20:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Ebben az estben a nyelvtani hibák miatt a korrekt tanár nem fog adni maximális pontot hiába beszélsz összefüggően.

Megjegyzem az érettségi jegyednek kábé a 2/3-a az írásbeli es 1/3-a a szóbeli.


Mint már írtam hibás az a feltételezesed hogy a tanárnak attól jobb/rosszabb ha a te feleletedre max pontot ad/nem ad. Korrekt tanár azt adja amit érdemelsz az érettségi elnöktől függetlenül.

2019. febr. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Most le akarod fizetni a tanárt, vagy mi? Meg fogsz lepődni, de amúgy a tanárod adhatott volna az elmúlt 4 év összes dolgozatára is 5-öst úgy hogy üresen adod be. És az utolsó két év jegye is beleszámít a felvételibe. (Későn szóltam, ugye?)
2019. febr. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok :D
2019. febr. 9. 16:37
 9/11 anonim ***** válasza:
nálunk mindig azt mondták a tanárok, hogy nem baj, ha nyelvtanilag nem beszélsz helyesen, csak beszélj folyamatosan, mert akkor úgy tűnik, hogy jól megy a tétel és azt hiszik, hogy ügyes vagy, amúgy is egy idegen nyelv egy be nem avatott fülnek csak egy katyvasz, nem tudja megkülönböztetni a szavakat, nem érzik mennyire gyorsan vagy lassan beszélsz, de ha folyamatosan őőő zöl meg sokat gondolkodsz, akkor az feltűnik, ha pl visszakérdezel korrekten a tanárra, hogy monduuk nem értetted a krédést és fogalmazza meg másképp, vagy rákérdezel, hogy esetleg még mit mondhatnál el, mert nem jut eszedbe már több, akkor az szerintem tökre belefér, ha pl más nem beszéli az adott nyelvet a jelenévők közül
2019. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez egy érdekes kérdés. Mert az érettségi záróvizsga, az elnök a tanárok munkáját ellenőrzi. Érettségin se javítani, se rontani nem lehet az iskolai jegyeden. Egyébként már az iskolai jegyeket is egyeztetik, pont ezért. Így a tanár ha tudja az elnöknek nem szakterülete, nem fog szólni, sőt inkább segít mert nagyon nagy bajban lesz, ha előfordul, hogy valamelyik diákról ott derül ki hogy nem is tud angolul, mert akkor mire kapott kettest, hármast az érettségit megelőző 4 évben. De ez így van az összes tárgynál. Írásbelin is belejavít tanár a dolgozatba. Nem is hallottam még soha senkit hogy megbukott volna érettségin, államvizsgán....csak az aki tényleg egy szót sem tud. Úgyhogy ez így működik, nemcsak érettségin, a legtöbb záróvizsgán.
2019. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!