Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti milyen szabválokat szoktato...

Ti milyen szabválokat szoktatok felvenni?

Figyelt kérdés
x kreditet kötelező teljesíteni belőlük és a tanulmányi ösztöndíj miatt is jó lenne felvenni, de mindig tök nehéz találni olyat, amit fel is tudok venni és el is tudom végezni, az meg már szinte nem is merül fel, hogy érdekel-e vagy sem. Csomó kiesik mert ütköznek a kötelező tárgyaimmal, csomó kiesik a követelményei miatt (pl. meghatározzák, hogy ki veheti fel), csomóról pedig elküldenek, hogy inkább ne vegyem fel... Az ilyen láblógatós pl. múzeumlátogatás, kirándulás stb. mindig rögtön betelnek, szóval kb. esélytelen beférni. Megmaradnak az ilyen, sok zh-s, sok beadandós, szakspecifikus tárgyak és akkor a rosszabbnál rosszabb kurzusok között válogathatok. Végül választok egyet és sokszor az van, hogy elküldenek, mert inkább olyanoknak való, akik az adott szakon vagy legalább hasonló szakon tanulnak, mert nekik már van hozzá alapjuk, míg nekem semmi. Ettől még felvehetném, persze, de tényleg igazuk van, mert én totál nem vagyok képben a témával, míg a többiek igen.
2019. febr. 8. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az összes szabválom olyan volt, aminek semmi köze a szakomhoz.
2019. febr. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Megírhatnád, hogy milyen egyetem, akkor talán lesz aki tud segíteni.
2019. febr. 9. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én csak olyat, ami tényleg érdekel.

Nem érdekel, ha nem jön össze a félévre ajánlott kreditmenyiség (szerintem az ösztöndíjban ez nem olyan eget rengető különbség - inkább dolgozom heti 3 délután mellette, az sokkal jobban is fizet, meg fix is, és ad munkatapasztalatot). Volt, hogy emiatt csak 21 kreditem volt egy félévben, más félévekben viszont többet veszek fel, mint az évfolyamtársaim többsége, ha úgy jön ki a lépés.

Én már első félév elején felmértem, hogy kb. mik melyik évben vannak, hogy ne legyen az, hogy

- az elején túl sokat veszek fel sz*r tárgyakból, a végén meg kredittúllépésem lesz

- mindig várjak a csodára, hogy majd felsőbb években jobbak lesznek, aztán pofára essek, mert nem indítják, meg túl kevés lesz a kredit

Most, a képzés felénél úgy számolok, hogy ha mindent indítanak, ami érdekel, és fel is veszem őket, akkor kb. 10-12 kredit túllépésem lesz, de ez még belefér a +10%-ba.

2019. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!