Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Motivációs levél írása tanári...

Motivációs levél írása tanári pályára?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Akiknek kellett osztatlan tanári képzésre motivációs levél, azok tudnának nekem segíteni? Mik azok a főbb pontok, amelyeket érintenem kellene benne? A válaszokat előre is köszönöm!

2019. febr. 9. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy kell érinteni...

A motivációs levél az az, hogy mirt érdekel a munka, mért szeretnéd és egy kicsi egó kell hozzá.

Szeretem a gyerekeket, jól bánok velük, megértjük egymást. Érthetően magyarázok és türelmes vagyok.

Meg tedd valamivel egyedivé, mert ilyen sablon szöveget bárki tud írni.

2019. febr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! :) Igen, azt írták az egyetem honlapján, hogy "szeretem a gyermekeket", "mindig is tanár akartam lenni"..stb. kerüljem el. De mit lehet 2 oldalban írni akkor?
2019. febr. 9. 09:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlen lenne, ha mondjuk van testvéred vagy egy jó barátod, hogy leírod az évek során miben és hogyan segítettél neki. Azt gondolom itt nem feltétlenül csak a tanulásban, hanem az életben való boldogulásban nyújtott segítség is releváns tartalom lehet, mivel egy tanárnak fontos feladata a gyerekek mentorálása és lelki támogatása is. Ha van valaki, akivel kapcsolatban tudnál ilyet írni, azzal szerintem hamar összejönne a 2 oldal, plusz másfeles sortáv is nagy segítség, ha nem karakterszám van megadva.
2019. febr. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Szuper ötlet! Bár, középiskolai tanár szeretnék lenni, lehet beleírom azt is, hogy a közösségi szolgálatomat egy óvodában töltöttem. Vagy ez rossz ötlet?
2019. febr. 9. 10:38
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet beleírni, hogy oviban töltötted a közösségi szolgálatodat.
2019. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Ez engem is érdekelne, én is tanárira szeretnék majd menni.

16/L

2019. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én leginkább arról írtam, hogy milyen hatások értek, amik a tanári pálya felé tereltek, szóval kb egy rövid összefoglalót is írhatsz az életedről, családi hátteredről, nem kell nagyon komoly dolgokra gondolni. Arra viszont figyelj, hogy azt tényleg elolvassák, nekem az alkalmassági vizsgán belekérdeztek, vagyis rákérdeztek pár dologra amit beleírtam, és csak utána jött a feladat húzás
2019. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
Én ha tanár lennék, a legfontosabbnak azt tartanám, hogy amit a szülők elmulasztottak, illemre nevelés, megfelelő étkezés az asztalnál stb. ezekre megtanítsam a gyerekeket. Persze ezt azért nem írnám bele, csak ériteném.
2019. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
csak érinteném a témát.
2019. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!