Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Excelben melyik függvényt...

Excelben melyik függvényt kell halmazok esetén?

Figyelt kérdés

Van egy mértékegység, a víz keménysége.

2-5,5-7,7-9,9-11 szintek vannak.

Ezekhez van rendelve minőség, hogy lágy, kevésbé lágy, kemény, nagyon kemény.

Na most azt kellene felismerni, hogy vannak a városok, ahhoz van egy érték és akor hogy melyik víz az.

Ugye itt be kell állítani, hogy felismerje, hogy ha mondjuk 6, akkor kevésbé lágy.


Ezt hogyan?


2019. febr. 11. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt a "HA" függvénnyel lehet megcsinálni, vagy az fkeressel.
2019. febr. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Plusz dolog: ha a "HA" függvényt használod, akkor kell még bele egy "ÉS" függvény is. Mert akkor úgy adod meg, hogy vizsgálod a logikai értéket, és két feltétel kell. PL.


2-5 esetén: logikai érték <= 5 és logikai érték >=2.


attól függően, hogy a két csoport között hova sorolod az 5-öt, 7-et,9-et, az egyenlőségjelet el kell hagyni.

2019. febr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Vagy?

De a Ha csak egy opciót enged!"


Egymásba kell ágyazni!


HA(logikai vizsgálat,ha igaz mit csinájon, máskülönben [ na ide teszel még HA függvényt ] )


És így tovább... Egymásba ágyazva.


Ha jól tudom, hat HA függvényt lehet egymásba ágyazni. Ha nem így van,javítson ki egy jártasabb. De a példa ezen az elven megoldható.

2019. febr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát pont ez az, hogy én se tudom pontosan.

Olyan kellene, aki le is tudja írni :D

2019. febr. 11. 22:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Most nem fontos, hogy az excel mit enged, hány HA függvényt. Neked csak három kell igazából.


Legyen a logikai érték mondjuk az A* mezőben (*=1,2,3...)


Beírod mellé a B* mezőbe:


HA(ÉS(A*>=2,A*<5),'LÁGY VÍZ',HA(ÉS(A*>=5,A*<7),'KEVÉSBÉ LÁGY VÍZ'),HA(ÉS(A*>=7,A*<9),'KEMÉNY VÍZ'),'HIBA')


Na valahogy így kell csinálni. És ezt kibővíted a 9-11-es tartományra is.

2019. febr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kösz, ezt nem tudtam.
2019. febr. 11. 22:28
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, ez így működik. Egymásba vannak ágyazva a HA függvények.

De nálad csak keveset kell egybeágyazni, ezt még engedi az excel, mondom ha jól emlékszek, 6 HA függvényt lehet egymásba ágyazni.


Örülök hogy segíthettem, adj zöld kezet ha hasznosak voltak a válaszok.


Akkor érdekesebb egyébként a dolog, ha mondjuk mintavételezést csinálsz, és hisztogramot akarsz készíteni. Na ott külön segédtáblázatot kell készíteni, és az fkeres függvényt lehet használni.

2019. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem a Ha függvény kll ide, hanem a keres.
2019. febr. 12. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!