Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem távoktatás és levelező...

Egyetem távoktatás és levelező között mi a különbség?

Figyelt kérdés

2019. febr. 12. 05:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A levelező oktatásban rendszeresen, leginkább kéthetente péntek-szombaton vagy minden héten egy adott napon vannak tanórák (ún. konzultációk). A távoktatásban viszont vagy egyáltalán nincsenek konzultációk, vagy csak nagyon kevés. Ez azt jelenti, hogy a tanulás kizárólag tankönyvekre és elektronikus segédanyagokra alapozott, és alapvetően csak vizsgázni kell bejárni. Ha kérdésed, problémád van, akkor emailben tudsz az illetékes oktatóval eszmecserét folytatni. Egy további különbség, hogy a levelezős hallgató kap diákigazolványt a lakhelye és az egyetem közötti utazgatáshoz, a távoktatásos nem.
2019. febr. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. febr. 12. 06:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb ahogyan az előző mondja, de azért nézz utána esetileg, mert én például már jártam olyan távoktatásra, ahol havi 3 nap konzultáció volt. Míg a levelező az valóban heti 1-1,5 tömény napot jelent, jellemzően péntek-szombaton. Most egy olyan távegyetemre járok, ahol – pont, ahogyan az első írja – csak vizsgázni kell bejárni, és vannak nemkötelező konzultációk.
2019. febr. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ilyen Távoktatásra hogyan jelentkeztek, mert felvi-n ilyen nincs?
2019. febr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdező téved, van a felvi-n távoktatás, de valóban nem sok. Ha a "Szakok, képzések" menüpontnál bejelölöd a távoktatást, akkor 33 ilyen kurzust dob ki az országban. Sajnos valóban csak ekkora a teljes országos választék.
2019. febr. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megtaláltam igen. Az zavart meg, hogy egy Egyetem oldalán olvastam a Távoktatást, de nem volt leírva sehol, hogyan kell rá jelentkezni a felvibe meg ahhoz az intézményhez olyan nem volt rendelve. Gondolom nem inditottak már évek óta olyat, csak az oldalon megmaradt. De köszönöm a választ azért!
2019. febr. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdésre válasz, de a 2021-ben induló képzésekre már 46 önköltséges és 4 állami finanszírozású (de az 2 szak két formában: a proginfó és gazdmen FOSZK és BSc Egerben)
2021. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!